Michelin Pilot Sport Cup 2 R - semi-slick stworzony do bicia rekordów

Michelin Pilot Sport Cup 2 R - semi-slick stworzony do bicia rekordów

Podaj dalej

Francuski gigant przemysłu oponiarskiego wprowadził na rynek nowy model opony z homologacją drogową, która jednak tak naprawdę została stworzona dla entuzjastów jazdy po torach.

W tym roku Porsche GT3 RS „obute” w nowe opony Michelin Sport Cup 2 pokonało liczącą 20,6 km pętlę Nordschleife w mniej niż 7 minut. Sukces zachęcił firmę do stworzenia dodatkowego modelu – Michelin Sport Cup 2 R (Racing). Póki co nowy wynalazek Michelin jest dostępny dla właścicieli Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS, jednak ma także niebawem uzyskać homologację dla sportowych modeli innych producentów.

Celem firmy było zaoferowanie najlepszych osiągów doświadczonym kierowcom aut o dużej mocy silnika. Co istotne Pilot Sport Cup 2 R posiada homologację do jazdy drogowej, jednak jej przeznaczeniem są wyścigi. Producent przeprowadził testy opony na torze Nardo we Włoszech, które nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości.

Michelin Pilot Sport Cup 2 R oferuje o 30% lepszą skuteczność w porównaniu z poprzednią generacją tej opony. To oznacza średnio o 0,5 sekundy lepszy wynik na okrążenie podczas jazdy po torze!

Inżynierowie Michelin wykorzystali mieszankę zoptymalizowaną pod kątem przyczepności, której atuty pomagają zwyciężać kierowcom wyczynowym. Bieżnik Michelin Pilot Sport Cup 2 R jest stworzony do jazdy po suchym torze. Wyróżnia się zmniejszonymi nacięciami na zewnętrznej stronie opony, natomiast rowki centralne są bardziej proste.

większa sztywność opony ma zapewnić optymalną precyzję prowadzenia. Ponadto udało się powiększyć powierzchnię kontaktu opony z podłożem o blisko 10%. Dzięki temu Pilot Sport Cup 2 R może maksymalnie wykorzystać moc super sportowych aut.

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R oferowana jest w rozmiarach 265/35 ZR20 (99Y) XLTL i 325/30 ZR21 (108Y) XLTL.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News