MICHELIN Motorsport Connect: opony, które komunikują się z załogą

MICHELIN Motorsport Connect: opony, które komunikują się z załogą

MICHELIN Motorsport Connect: opony, które komunikują się z załogą

Podaj dalej

W kolejnych rundach Mistrzostw Francji w roku 2018 Michelin Motorsport zaprezentuje pierwsze komunikatywne opony do sportu. Informacje z nich będą trafiać do aplikacji w smartfonach załogi.

Prawidłowy dobór opon, odpowiednia regulacja ciśnienia w oponach i przyjęcie efektywnego stylu jazdy nie tylko pozwalają na maksymalizację osiągów, ale także przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w sportach motorowych. Jednocześnie regulacje dotyczące opon w rajdach stają się coraz bardziej drakońskie, dlatego konieczne jest pełne wykorzystanie ich potencjału. Z pomocą przychodzi firma Michelin Motorsport.

Serge Grisin, który odpowiedzialny jest za program innowacji Innovative Motorsport firmy Michelin Motorsport wypowiada się następująco: Nasza pierwsza aplikacja My Rally Engineer, która została wprowadzona w 2017 r., jest cyfrowym narzędziem zaprojektowanym, aby umożliwić amatorskim załogom śledzenie i optymalizację wydajności ich opon. Dzisiaj przeszliśmy o krok dalej, ponieważ Michelin Motorsport Connect umożliwia załogom zbieranie danych w czasie rzeczywistym i korzystanie z dwukierunkowego dialogu z oponami za pomocą praktycznej i intuicyjnej nowej aplikacji.

Sprawdzanie ciśnienia w oponach przed i po odcinku specjalnym jest kluczem do zrozumienia, jak działają opony. Jednak nie zawsze jest to łatwe zadanie. Sytuacja, w której ciężko znaleźć miejsce do zatrzymania się, a dodatkowo świadomość, że czas do następnego PKC szybko ucieka, może wywoływać olbrzymi stres. Dzięki Michelin Motorsport Connect kierowca oraz pilot mogą przez cały czas monitorować ciśnienie w oponach, a jednocześnie korzystać z informacji związanych z oponami i rejestrować ich parametry. Dzięki analizie tych danych mogą wprowadzić szybkie poprawki przed kolejnymi odcinkami.

Dzięki Michelin Motorsport Connect wszyscy zawodnicy mają dostęp do danych w samochodzie – podsumowuje Serge Grisin. Michelin Motorsport Connect łączy w sobie czujniki wielokrotnego użytku umieszczone w oponach rajdowych Michelin, odbiornik samochodowy i aplikację na smartfony (iOS lub Android).

Opony będą dostępne u zatwierdzonych dystrybutorów Michelin Motorsport w cenach zaczynających się od 400 EUR. Początkowo będziemy mogli je kupić tylko we Francji. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną wprowadzone do sprzedaży w innych częściach Europy i reszty świata.

Tagi: Opony do sportu, Michelin, Michelin Motorsport Connect, rajdy,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News