Paliwo w promocji ZA DARMO! Kierowcy tankowali diesla wiadrami do swoich samochodów [WIDEO]

Paliwo w promocji ZA DARMO! Kierowcy tankowali diesla wiadrami do swoich samochodów [WIDEO]

kanister na paliwo przechowywanie

Podaj dalej

Paliwo od kilku dni na stacjach drożeje niemalże codziennie. Na skutek podwyżek w hurtowniach cena diesla na niektórych stacjach przebiła już kwotę 8 zł za litr. Polscy kierowcy codziennie zadają sobie pytanie, jak to możliwe, że w ciągu kilku tygodni podwyżki sięgnęły już 3 zł. Tymczasem ukraińskim kierowcom zaserwowaną prawdziwą promocję diesla.

Ukraińscy kierowcy tankowali paliwo za darmo

W tym trudnym czasie w kraju ogarniętym wojną, paliwo nie tylko jest drogie, ale ciężko w ogóle je dostać. Dlatego poniższe nagranie stało się hitem Internetu. Spora grupa kierowców tankuje na nim olej napędowy całkowicie za darmo.

W ruch poszły wiadra, kanistry, a nawet pojawiła się cysterna, a kierowcy czerpią paliwo prosto z rowu. Wnioskując z komentarza do nagrania zamieszczonego na YouTube, transport oleju napędowego jechał z Białorusi. Wagony z cysternami ostrzelano, a olej napędowy trafił do okolicznych kierowców, którzy ochoczo je zagospodarowali.

paliwo za darmo prosto z rowu tankowanie diesla ukraina
YouTube/Привітання, природа, закони

Czy filtr paliwa podoła takim zapasom?

W komentarzach do nagrania pada pytanie, czy warto tankować paliwo z rowu do samochodów lub ciągników. Każdy z samochodów posiada urządzenie zwane filtrem paliwa. Jego zadanie polega na odseparowaniu wszelkich zanieczyszczeń płynących wraz z paliwem do silnika.

W przypadku samochodów napędzanych olejem napędowym trzeba go wymieniać co 30 tys.km. To, czy ukraińscy kierowcy mają taką możliwość i czy sam filtr wystarczy by „przemielić” darmowego diesla z rowu, to kwestia drugorzędna. Zwłaszcza że w kraju, w którym na ogół ciężko zdobyć jakiekolwiek z paliw, taka promocja to rzadkość.

PILNE! Paliwo przekroczyło psychologiczną barierę. Kierowcy na niektórych stacjach płacą za diesla ponad 10 zł

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News