Zwinął samochód i udał się na majówkową wycieczkę. Nie dość, że się rozbił to jeszcze dostał niezłe manto [WIDEO]

Zwinął samochód i udał się na majówkową wycieczkę. Nie dość, że się rozbił to jeszcze dostał niezłe manto [WIDEO]

ukradł samochód

Podaj dalej

Manualna skrzynia biegów w USA to prawdziwy rarytas. Nic dziwnego, że nie każdy potrafi prowadzić taki samochód. To coraz rzadszy widok również na europejskim rynku. Niektóre marki wyraźnie stawiają na automatyczne skrzynie biegów. O ile przesiadka z manuala na automat jest prosta, o tyle obsługa manualnej skrzyni biegów, dla kogoś kto nigdy nie miał z nią do czynienia to prawdziwy dramat. Przekonał się o tym złodziej, któremu trafił się taki egzemplarz.

Ukradł  samochód z manualną skrzynią biegów i szybko tego pożałował

Nagranie udostępnione na portalu reddit zarejestrowała kamera zainstalowana w skradzionym samochodzie. Dzięki temu, możemy zobaczyć i usłyszeć, że złodziejaszek kompletnie nie ogarnia samochodu. Nie wie jak jechać  autem z manualną skrzynią biegów, a silnik odbija się od ogranicznika obrotów. Uprzedzamy, ten  obraz jest bolesny dla oczu i uszu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Finał przejażdżki miał miejsce na zakręcie, w który Janusz kierownicy wszedł z prędkością ponad 100 km/h. To moment w którym ból odczuwa on sam.  Koleś był zbyt zdezorientowany próbą uruchomienia sprzęgła, że ​​zapomniał, jak zahamować. A redukcja biegu wyraźnie wykraczała poza jego zestaw umiejętności.

Na domiar złego, amator cudzej własności spotkał się z agresją właściciela jednego z rozbitych na zakręcie samochodów. Jego żona nie miała nawet czasu na poprawność w ubiorze, kiedy  musiała wybiec z domu by ścigać faceta,  który usiłował odjechać. Jak poinformowała Policja z Aberdeen, kierowcę zostano pod zarzutem kradzieży i niebezpiecznej jazdy. Najbliższy czas spędzi za kratkami, gdzie żaden samochód nie będzie mu potrzebny.

Jak widać, posiadanie pojazdu z ręczną skrzynią biegów jest obecnie pewnym środkiem bezpieczeństwa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News