Zostawiła w samochodzie butelkę Prosecco. Ten pomysł kosztował ją 11 tys. złotych [WIDEO]

Zostawiła w samochodzie butelkę Prosecco. Ten pomysł kosztował ją 11 tys. złotych [WIDEO]

Butelka w samochodzie

Podaj dalej

Wysokie temperatury w samochodzie w połączeniu z gapiowstwem kierowców, skutkują niezbyt sympatycznymi incydentami. Kierowcy często nie pamiętają, że pozostawienie nawet zwykłej wody z butelce, przy wysokich temperaturach, może skutkować pożarem.

Zostawiła w samochodzie butelkę Prosseco i gorzko pożałowała

Ostatni weekend w Wielkiej Brytanii był bardzo upalny. Nic dziwnego, że wielu kierowców chciało się schłodzić zimnymi napojami. Jak skończy się pozostawienie w samochodzie butelki musującego wina, przekonała się pewna Brytyjka.

Mieszkanka Birmingham zapomniała zabrać z samochodu butelkę Prosseco, jaką kupiła w sklepie. Kiedy wróciła do swojego Seata, odkryła, że właśnie kupiła najdroższe wino, którego nawet nie wypiła.

Nagranie z TikToka efektów gapiostwa ma już ponad 100 tys. polubień. Nic dziwnego, skoro za sprzątanie Seata Leona, musi zapłacić aż 3 tys. dolarów. W przeliczeniu na polską walutę, daje to ponad 11 tys. złotych.

butelka prosecco eksplodowała w samochodzie
TikTok jessmccance

Elementy butelki zniszczyły siedzenia i podsufitkę

Jak twierdzą eksperci, ciśnienie w butelce Prosecco wynosi od 4,8 do 6,2 bara. Grubsze butelki mogą wytrzymać wyższe ciśnienie. Jak mówią raporty dotyczące napojów, producenci obecnie stawiają na lżejsze butelki, by zwiększyć ich trwałość. Oznacza to, że dzisiejsze butelki, są bardziej kruche niż te z przeszłości.

Właścicielka Seata Leona, po zniszczeniu wnętrza przez eksplodującą butelkę, poszukiwała fachowców, którzy przywrócą wnętrze do jego świetności. Rachunek jaki jej przedstawiono, wprawił ją w osłupienie.

Ten przypadek to dobra lekcja dla kierowców, z której należy wyciągnąć wnioski. Nigdy nie należy zostawiać napojów w rozgrzanym samochodzie, jeśli go zaparkujesz tam,  gdzie jest wystawiony na działanie promieni słonecznych.
Napoje dobrze jest przewozić w przestrzeni bagażowej. Nawet jeśli zdarzy ci się zostawić samochód bez opieki, masz pewność, że eksplodująca butelka nie zniszczy ci wnętrza.

 

@jessmccanceNEVER EVER LEAVE A BOTTLE OF PROSECCO IN A HOT CAR ! #learnontiktok #prosecco #summer #car #interior #damage #alchol #donotdothis♬ good 4 u – Olivia Rodrigo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News