Zobacz wyścig 6 najszybszych modeli Audi. Ten występ RS Q8 przejdzie do historii [WIDEO]

Zobacz wyścig 6 najszybszych modeli Audi. Ten występ RS Q8 przejdzie do historii [WIDEO]

najszybsze samochody od audi drag race

Podaj dalej

Wyścig najlepszych sportowych modeli od Audi Sport to nie lada gratka nie tylko dla fanów. Jeśli kiedykolwiek miałeś wątpliwości, którego z nich warto kupić? To wideo wiele ci wyjaśni.

Mocny elektryk kontra spalinowce od Audi Sport

W dzisiejszej propozycji testowej od CarWow brytyjscy dziennikarze rozgrzali do czerwoności fanów Audi. Rzadko się zdarza zobaczyć w jednym miejscu prawie wszystkie najszybsze sportowe modele producenta we wzajemnej rywalizacji.

Zobaczysz tutaj 6 wybranych sportowych modeli od Audi Sport: Audi RS6, Audi RS3, Audi RS5, Audi RS Q8, R8 i wreszcie RS e-tron GT. Ten wyścig to za mało by docenić kunszt inżynierów marki ale pozwala zobaczyć,  jak sobie radzą w wyścigu na prostej, a uwierz mi jest co oglądać.

Kiedy oglądasz je wszystkie mknące z pełną mocą po torze, możesz dojść do zaskakujących wniosków. W tej rywalizacji zabrakło modelu RS4, ale wydaje się, że to słuszne, skoro posiada ten sam silnik, co RS5 i jest odrobinę cięższe.

audi sport drag race

Jest ich sześć, ale król jest tylko jeden

Na początek zobaczysz krótki opis modeli pod względem osiągów, wagi i ceny. Najlżejsze i najmocniejsze jest R8. Ma 5,2-litrowy wolnossący silnik V10 o mocy 620 KM i momencie obrotowym 580 Nm. Waży z tym wyposażeniem 1595 kg. Numer dwa, to RS e-tron GT cięższy o 752 kg. Szybki elektryk napędzają dwa silniki elektryczne generując moc 637 KM i 830 Nm.

Najlepszy rodzinny avant, czyli RS6, skrywa pod maską 4-litrowy silnik V6 biturbo o mocy 600 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Samochód waży 2075 kg- wcale nie mało. Nieco mniejsze RS5, ma silnik o poj. 2,9 litra V6 biturbo, który generuje moc 450 KM i 600 Nm. Na dodatek jest lżejsze od RS6 o 333 kg.

Ostatnie i najmniejsze Audi RS3 ma pod maską świetnego 5-cylindrowca moc 400 KM i 500 Nm, a ponadto waży najmniej ze wszystkich, bo 1570 kg. Kuzyn Urusa zamyka stawkę spalinowych modeli.  SUV RS Q8 maco prawda ten sam silnik i skrzynię biegów, co RS6, ale waży 2315 kg.

Czy królem Audi Sport jest nadal R8 ? Kto zajął pierwsze trzy miejsca na podium? Obejrzyj koniecznie, to całkiem niezłe kino. Sam wyścig startuje od 7 min.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News