Zobacz, jak Peugeot 508 PSE siedzi na ogonie BMW M2 na torze Nurburgring. To prawdziwy król lew! [WIDEO]

Zobacz, jak Peugeot 508 PSE siedzi na ogonie BMW M2 na torze Nurburgring. To prawdziwy król lew! [WIDEO]

Podaj dalej

BMW M2 to bardzo zwinne sportowe coupe, które pokonało Nurburgring w czasie poniżej 8 sekund. Peugeot 508 PSE  to prawdziwy król lew w stajni producenta. Jak się okazuje możliwości samochodu to jedno, drugie to umiejętności kierowcy. Oba elementy są tak samo ważne, o czym dowodzi poniższy film.Ten widok cię zaskoczy, kto by się spodziewał, że Peugeot 508 PSE będzie w stanie siedzieć na ogonie BMW,  przez prawie całe okrążenie na torze.

Peugeot 508 PSE skradł show BMW M2

Pamiętaj, że Peugeot nie jest wątlakiem,  ma 360 KM i 520 Nm momentu obrotowego oraz elektryczny napęd 4×4. To stawia go całkiem blisko z BMW M2, którego moc to 365 KM a momet obrotowy wynosi 465 Nm. Wielkim plusem  BMW M2 jest fakt, że waży o 272 kg mniej niż Peugeot 508PSE. Stosunek mocy do masy w niemieckim coupe jest doskonały. Jeśli chodzi o napęd, 508 PSE ma elektryczny napęd na wszystkie koła, podczas gdy M2 tylko na tylne koła. Elastyczność Peugeota robi piorunujące wrażenie – zryw od 80-120 km/h zajmuje ledwie 3 s.

Kierowca Peugeota prowadzi go mistrzowsko, zachowując spokój i skupienie. Czuje się pewnie za jego kierownicą  Pozostaje pewny siebie pomimo, iż czasami znajduje się w  pobliżu granicy przyczepności. Fakt, że udaje mu się pozostać na ogonie M2 przez prawie całe okrążenie, robi wrażenie. Kierowcy BMW M2 udaje się zachować większy odstęp, jedynie w czasie pokonywania kilku prostych.

Za każdym gdy pomiędzy dwoma rywalami pojawia się kilka samochodów,  kierowca Peugeota  omija  je i wraca na polowanie na M2.

Imponujący wyścig kierowców można obejrzeć na poniższym filmie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News