Znany Youtuber stracił hamulce mknąc w Porsche po Nurburgring. To było przerażające

Znany Youtuber stracił hamulce mknąc w Porsche po Nurburgring. To było przerażające

stracil hamulce w porsche na nurburgring

Podaj dalej

Porsche i Nurburgring mają ze sobą wyjątkową relację. Wszyscy pamiętamy jedno z najbardziej kultowych nagrań wideo z RUF Yellowbird. Dziś znany Youtuber Mischa Charoudin, który na Nurburgring czuje się jak w domu, nagrał swoje własne historyczne nagranie w Porsche.

Kierowca Porsche traci hamulce na jednym z zakrętów Nurburgring

Nagranie, które zobaczysz poniżej trwa ponad 10 minut i nic nie zapowiada nieszczęścia. Misha Charoudin mieszka na torze Nurburgring, dlatego jego kanał YouTube kręci się głównie wokół toru.

Kiedy patrzysz jak pewnie prowadzi Porsche i świetnie radzi sobie z zakrętami masz wrażenie, że oglądasz kolejny film z popisem umiejętności. Dodatkowo upiększa je piękna blond pasażerka Sophia Calate, znana ze swojego zamiłowania do motoryzacji.

Śledzący kanał Mishy wiedzą, że ostatnio skupia się na swoim projekcie-  Porsche 993. W zeszły piątek zabrał je na pierwszą przejażdżkę. W czwartek opublikował to wideo i mieliśmy możliwość obejrzenia przejazdu z niemiłą niespodzianką.

stracił hamulce w porsche na nurburgring

Początkowo wszystko idzie świetnie, prowadzenie, pozycja w zakrętach i zadowolone twarze w asyście głośnych hamulców. Wygląda na to, żadne z nich nie jest przygotowane na nagłą awarię. Samochód wygląda na dobrze zestrojony i jedzie przyklejony do asfaltu.

Około 14 minuty nagrania pisk staje się nie do zniesienia, a samochód daje znać, że coś jest nie tak. Niemniej jednak, gdy trasa staje otworem Misha znów się ściga. Kiedy wjeżdżają w Małą Karuzelę hamulce puszczają.

„Whoo…whoa… to tak, jakby nie było pedału hamulca… po prostu wchodzi w podłogę… ” krzyczy kierowca, zręcznie ustawiając samochód i trzymając go z dala od rowu. Niewiarygodne, jak łatwo pokonuje pochylony zakręt.

Cały film to prawdziwy popis umiejętności kierowcy, który dziś już wie, że w przewodzie hamulcowym było trochę brudu i powietrza. Na szczęście nikt nie został ranny. Klasyczne Porsche też nie ucierpiało.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News