Znany mechanik obnażył błędy polskich kierowców. Tych 5 rzeczy NIGDY nie rób, w manualnej skrzyni biegów [WIDEO]

Znany mechanik obnażył błędy polskich kierowców. Tych 5 rzeczy NIGDY nie rób, w manualnej skrzyni biegów [WIDEO]

manualna skrzynai biegów pixabay

Podaj dalej

Jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów, nie wymaga od kierowcy specjalnego zaangażowania. Inaczej jest w przypadku manualnej skrzyni biegów. Dlatego ważną rzeczą jest prawidłowa obsługa tego elementu samochodu.

Jak się okazuje, polscy kierowcy standardowo popełniają wiele błędów, które znacznie potrafią skrócić żywot nie tylko sprzęgła ale i kosztownego w naprawie koła dwumasowego. Znany mechanik omówił 5 najgorszych rzeczy jakie robią kierowcy.

Unikaj tych błędów, a przedłużysz żywot manualnej skrzyni biegów

Znany polski mechanik, omówił bardzo ważny temat, jakim jest nieprawidłowa obsługa manualnej skrzyni biegów. Jesteśmy pewni, że wśród omawianych tematów, znajdzie się coś, co robisz codziennie. Często bez świadomości, że narażasz się na koszty napraw, które nadejdą szybciej niż powinny.

W nagraniu zamieszczonym poniżej, specjalista omówił 5 podstawowych błędów,  w jeździe samochodem z manualną skrzynią biegów. Między innymi wyprzedzanie bez redukcji biegów, jazdę na półsprzęgle, jazdę na luzie z górki, którą kierowcy wykonują w nieprawidłowy sposób czy też oczekiwanie na zmianę świateł, w sytuacji gdy silnik pracuje na pierwszym biegu.

Ta merytoryczna wiedza, przyda ci się w codziennym życiu i pozwoli na dłużej cieszyć się sprawnym samochodem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News