Zmiany w dopłatach na ciepło dla Polaków. Dostaną za darmo dodatkowe tysiące złotych

Zmiany w dopłatach na ciepło dla Polaków. Dostaną za darmo dodatkowe tysiące złotych

dopłaty pompy ciepła pieniądze

Podaj dalej

Rządzący starają się rozwiązać problem, jakim jest węgiel do ogrzewania domów, oferując wsparcie w różnego rodzaju dopłatach. Niedobór surowca, wysokie ceny, a także smog, jaki powoduje to problemy, które powodują, że konieczne jest poszukiwanie alternatywnych form ogrzewania.

Polacy znaleźli świetny sposób na deficyty węgla, ale o dopłatach mogli pomarzyć

Rządzący szukają w dopłatach rozwiązania dla problemów Polaków z ogrzewaniem. Kryzys energetyczny, który spowodował ogromne trudności ze zdobyciem węgla i ekogroszku popularnego w wielu polskich domach, spowodował, że znaleźli świetną alternatywę dla drogiego i szkodliwego dla środowiska węgla.

Ze sklepów zaczęły znikać pompy ciepła. To dlatego, że mieli w perspektywie tanie ogrzewanie do domów i tani prąd. W rezultacie nie musieli się martwić rosnącymi cenami energii elektrycznej do domu i do samochodów. Nie mogli jednak skorzystać z dopłat, jakie dostali ci, którzy używają do ogrzewania domów węgla, prądu czy gazu.

W najbliższym czasie chętnych na tę alternatywę dla starego pieca na węgiel może być więcej. To dlatego, że Ministerstwo Klimatu rozważa dopłaty dla chętnych na zainwestowanie w pompy ciepła.

„Myśleliśmy bardzo wstępnie o dofinansowywaniu pomp ciepła tam, gdzie jest gaz sieciowy. Tego programu absolutnie nie odwołujemy, nie zawieszamy prac nad nim” — mówiła Anna Moskwa w rozmowie z radiem RMF FM.

pieniądze na dopłaty
Pixabay

Program Czyste Powietrze z dodatkowym zastrzykiem bezzwrotnej gotówki

Rada Ministrów szykuje kolejne dofinansowanie w postaci dopłat, które usprawni termomodernizacje polskich domów. Dopłaty dostaną także ci, którzy zdecydują się podpiąć pompy ciepła do instalacji zasilanych przez gaz sieciowy.

Tegoroczna pula środków, jakie można otrzymać w programie Czyste Powietrze, zwiększyła się do maksymalnych 135 000 zł. Zasady przyznawania dopłat także uległy zmianie. To dlatego, że zmienił się próg dochodu, który pozwala się o nie starać.

W przypadku gospodarstw wieloosobowych wymóg wzrósł z 1564 zł do 1894 zł. Dla jednoosobowych wzrósł z 2189 zł do 2651 zł. Dochód na jedną osobę w wysokości 1090 zł pozwala uzyskać największą formę dofinansowania.

Najwyższe poziomy dofinansowania (uwzględniające tzw. głęboką, kompleksową termomodernizację obejmujące mikroinstalację fotowoltaiczną), w poszczególnych częściach programu sięgają poziomu: 66 000 zł i 99 000 i 135 000 zł. Dopłaty są bezzwrotne, a ich wysokość zależna jest od dochodu wnioskujących.

NIE PRZEGAP

Polacy mają nowy świetny sposób na deficyty drogiego węgla. Inwestują w to nowe ogrzewanie i obniżają koszty prawie do zera

Polacy wykupują ten towar od ręki. Daje więcej ciepła niż węgiel i mogą sporo zaoszczędzić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News