Złodzieje na potęgę kradną diesla z samochodów. Jedna wizyta i kierowca traci ponad 10 000 złotych

Złodzieje na potęgę kradną diesla z samochodów. Jedna wizyta i kierowca traci ponad 10 000 złotych

kierowcy-ciężarówki-mandaty

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa przekładają się na coraz częstsze kradzieże paliwa, a zwłaszcza diesla, który w wielu miejscach jest droższy od benzyny. Szczególnie narażeni na ten proceder są kierowcy ciężarówek.

Złodzieje kradną 300 l diesla wiercąc otwór w zbiorniku

Jak informuje Mitteldeutsche Zeitung, złodzieje w weekend ukradli z ciężarówki w Sangerhausen około 300 litrów diesla. Z uzyskanych od policji informacji wynika, że ciężarówka znajdowała się w Eisenhüttentrift. Sprawcy wwiercili się w zbiornik, a także uszkodzili części ciężarówki. Całkowite szkody oszacowano na 2000 euro (9974,72 zł).

Powstałe po wizycie złodziei uszkodzenia zbiornika spowodowały, że resztki paliwa wyciekały na zewnątrz. W związku z tym niezbędna była interwencja straży pożarnej z Sangerhausen.

polizei Mitteldeutsche Zeitung kradziez diesla
Twitter/ Mitteldeutsche Zeitung

Kradzieże dużych ilości paliwa są coraz częstsze

To nie jedyny przypadek, kiedy skradziono duże ilości oleju napędowego. Tego samego dnia zniknął również z ciężarówki zaparkowanej na Kyselhäuser Strasse.

Pod koniec lutego w Zabenstedt zniknęło około 400 litrów paliwa z czterech pojazdów budowlanych. Tydzień wcześniej ogromne straty poniósł kierowca ciężarówki stojącej na parkingu A1 „Engelgau”. Podczas gdy spał w swoim pojeździe, z baku ciężarówki zniknęło 850 litrów diesla. Dowiedział się o tym fakcie rano, gdy chciał kontynuować podróż.

Podwyżki cen diesla tak bardzo potrzebnego w transporcie drogowym, budownictwie i rolnictwie sprawiają, że złodzieje coraz chętniej korzystają z okazji do nielegalnego nabycia paliwa. Ten proceder staje się coraz bardziej opłacalny, biorąc pod uwagę, że w wielu miejscach w Niemczech, za diesla należy zapłacić więcej, niż za benzynę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News