Za Teslę zapłacisz Bitcoinem. Elon Musk postawił jeden warunek [WIDEO]

Za Teslę zapłacisz Bitcoinem. Elon Musk postawił jeden warunek [WIDEO]

Elon Musk konferencja B World

Podaj dalej

Elon Musk podczas konferencji online The B World, ujawnił, że przewiduje możliwość zakupu Tesli, za pomocą Bitcoina. Ta opcja była już możliwa ale jedynie w USA i w bardzo krótkim czasie.

Elon Musk postawił jeden warunek

Tesla wznowi akceptację Bitcoina, jako metody płatności za swoje samochody. Jest tylko jeden warunek aby do tego doszło. Kryptowaluta musi przejść w 50% na energię odnawialną w procesie jej wydobycia i zawierania transakcji.

Elon Musk złożył oświadczenie w tej sprawie, podczas konferencji The B Word w środę. Towarzyszył mu moderator Steve Lee, dyrektora generalny Twittera Jack Dorsey i Cathie Wood z ARK Invest. Spotkanie dotyczyło Bitcoina i innych kryptowalutach, w tym Dogecoin i Ethereum.

Kiedy Tesla ogłosiła zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów, zaszokowała inwestorów. Firma dokonała zakupu kryptowaluty w grudniu i tym samym zaakceptowała Bitcoin,  jako metodę płatności dla swoich samochodów elektrycznych.

W marcu br. Tesla oficjalnie zaczęła akceptować Bitcoin jako opcję płatności. Z takiej możliwości mogli skorzystać jedynie Amerykanie. Pod koniec tego roku, jak powiedział Elon Musk, ta opcja miała zostać rozszerzona na klientów międzynarodowych.

Szczęście klientów nie trwało długo

Opcja zakupu samochodu, wykorzystująca Bitcoina jako środek płatności, była krótkotrwała. 12 maja Musk ogłosił, że Tesla zawiesza zakupy pojazdów za pomocą kryptowaluty.

„Jesteśmy zaniepokojeni szybkim wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla, który ma najgorsze emisje ze wszystkich paliw” – powiedział Musk w oświadczeniu

Podczas wczorajszej konferencji, dyrektor generalny Tesli powtórzył, że wpływ węgla na środowisko jest zbyt negatywny, aby kontynuować wydobycie lub akceptować Bitcoina jako walutę. Jednocześnie przyznał, że jest właścicielem  krypotowalut:  Bitcoina, Dogecoina i Ethereum.

Musk oznajmił, że jest gotów zaakceptować krypto jako walutę dla Tesli, gdy tylko transakcje i wydobycie będą mogły zostać zastąpione przez bardziej ekologiczne opcje.

„Najprawdopodobniej Tesla wznowiłaby akceptację Bitcoina. Dopóki istnieje świadomy wysiłek, aby skierować górników bitcoinów w kierunku odnawialnych źródeł energii, Tesla może to wspierać” – powiedział Musk

Jak się okazuje SpaceX, które obecnie nie jest spółką notowaną na giełdzie, również jest właścicielem Bitcoina. Obecnie Elon Musk nie planuje sprzedawać żadnych bitcoinów ze swojego osobistego portfela.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News