Wysokie ceny paliwa. Hakerzy manipulują cenami przy dystrybutorach i tankują prawie za darmo [WIDEO]

Wysokie ceny paliwa. Hakerzy manipulują cenami przy dystrybutorach i tankują prawie za darmo [WIDEO]

hakerzy znaleźli sposób na nizsze ceny paliwa 2

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa czynią kierowców kreatywnymi, jeśli chodzi o kwestię opracowania sposobów na ponoszenie niższych opłat za tankowanie. W tych ciężkich czasach wydatki na paliwo drenują portfele kierowców. Nic dziwnego, że niektórzy postanowili użyć swego geniuszu, by płacić dużo mniej.

Hakerzy wpadli na pomysł i sami regulują ceny paliwa w dystrybutorach

Jak się okazuje, można manipulować wyświetlaczami na dystrybutorach paliwa. Ze względu na rosnące wydatki na podróże samochodem doszło do kilku takich przypadków. Hakerzy obrali sobie za nowy cel samodzielne regulowanie cen paliw na stacjach. Jak informuje Departament Rolnictwa i Usług Konsumenckich na Florydzie złapano na tym procederze czterech mężczyzn.

Kreatywność nie jest zła, ale kradzież i oszustwo już tak. Sztuczka z niższymi cenami polegała na instalacji zaawansowanych urządzeń w pompach w celu manipulowania „pulsatorami”, które regulują cenę i przepływ paliwa. W ten sposób dozowali cenny płyn za mniejsze pieniądze lub nawet za darmo.

Na jednym z nagrań uchwycono moment, w którym jeden ze sprawców kieruje urządzenie w stronę dystrybutora, aby mógł wydać darmowe paliwo. On i inni sprawcy ukradli około 1500 litrów paliwa z zamkniętej w nocy stacji benzynowej.

Podobny przebieg miała kradzież na stacjach Circle K w Lakeland i Lutz. Tam czterech mężczyzn zainstalowało zaawansowane urządzenia do manipulowania „pulsatorami” wewnątrz pomp. Urządzenie zmieniło cenę paliwa przy dystrybutorze na pensy za galon, co pozwoliło złodziejom zatankować prawie za darmo.

Jedyne co musieli zrobić, to użyć zdalnego urządzenia w pobliżu dystrybutora. Robiliby to pewnie dalej, gdyby nie fakt, że zostali schwytani.

hakerzy znaleźli sposób na nizsze ceny paliwa

Wiadomości WFMY 2/ YouTube

Ceny benzyny i diesla pożerają oszczędności i podnoszą koszty utrzymania

W czasach gdy ceny paliwa nie pozostają bez wpływu na rosnące koszty utrzymania i wyżywienia, rośnie liczba historii o kradzieżach. Do tej pory najczęściej kradziono go z baków samochodów i ciężarówek za pomocą wywierconych wcześniej otworów.

W związku z tym, że ceny w wielu miejscach na świecie nie spadają, liczba kradzieży stale rośnie, a złodzieje wymyślają zupełnie nowe metody. Czasami są bardzo śmiałe i dochodzi do nich w biały dzień, na oczach wielu kierowców.

Wydaje się, że złodzieje kradną ilości paliwa wprost proporcjonalne do znikających z portfela oszczędności.

Rolnicy są przerażeni. Kradną masowo paliwo z maszyn, ciągników i cystern

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News