Wyprzedają luksusowe samochody mafii temu, kto da więcej. Niektóre nawet nie wyjechały z salonu [WIDEO]

Wyprzedają luksusowe samochody mafii temu, kto da więcej. Niektóre nawet nie wyjechały z salonu [WIDEO]

wyprzedaja luksusowe samochody mafii lamborghini

Podaj dalej

Luksusowe samochody włoskiej mafii zostały wystawione na sprzedaż. Skonfiskowano je, podczas dużej międzynarodowej operacji, która miała miejsce jesienią ubiegłego roku. Skonfiskowano wówczas pięć samochodów i aresztowano cztery osoby.

Niektóre samochody są nowe i nie wyjechały nawet z salonu

Bawaria oferuje skonfiskowane luksusowe samochody mafii temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Obiekty westchnień fanów motoryzacji należały do włoskiej mafii 'Ndrangheta, która używała ich jako środka na omijanie podatków.

Skonfiskowano je podczas nalotu w Eichstätt i jak się okazało kręciła się wokół nich „karuzela podatków od sprzedaży”. Jak pisze niemiecki Stern, samochody sprzedawano raz za razem. Potem składano faktury do urzędu skarbowego, by otrzymać zwrot podatku od sprzedaży. Jest to możliwe, w przypadku gdy samochody są eksportowane do innych krajów, a nie sprzedawane klientom finalnym.

Mafiosi zarobili na tym procederze około 13 milionów euro (ponad 60 mln. zł), dlatego niemiecki  Skarb państwa chce odzyskać z tej kwoty możliwie jak najwięcej.

wyprzedają luksusowe samochody mafii
Bayern Polizei

Luksusowy Mercedes AMG G-Class jest obłędnie drogi

Do przejęcia są luksusowe samochody m.in. Mercedes AMG G-Class, Bentley i Lamborghini Urus. Niektóre z nich są tak drogie, że można za nie kupić trzypokojowe mieszkanie w Niemczech. Na przykład w pełni wyposażona Klasa G (widoczna na wideo) kosztuje około 210 000 euro. Żółte Lamborghini Urus może kosztować nawet 500 000 euro.

Jak dowiadujemy się z informacji opublikowanych przez Abendzeitung, w niektórych przypadkach przekazywano jedynie dokumenty pojazdu. Same samochody nigdy nie opuszczały parkingu dilera. Skala tego procederu jest ogromna.

To nie wystarczy, by zniszczyć włoską mafię, ale przejęcie 42 luksusowych samochodów to niewątpliwie sukces policji.

Za opisywany powyżej proceder unikania płacenia podatków, sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

źródło:www.abendzeitung-muenchen.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News