Wyciekły szczegóły rządowego planu. Węgiel po 900 zł za tonę, ale nie dla wszystkich

Wyciekły szczegóły rządowego planu. Węgiel po 900 zł za tonę, ale nie dla wszystkich

Wyciekły szczegóły rządowego planu. Węgiel po 900 zł za tonę, ale nie dla wszystkich

Podaj dalej

Węgiel na składach w tym roku jest rekordowo drogi, a zakup w niższej cenie producenta jest koszmarem wielu Polaków od tygodni. Rekordy cenowe zmusiły rządzących do podjęcia działań, które mają stanowić realną pomoc dla ogrzewających domy węglem Polaków.

Fakt ujawnia szczegóły planu pomocowego- węgiel za dopłatą

Publikacja „Faktu” ujawnia, jak rząd zamierza dopomóc Polakom walczącym z wysokimi cenami węgla na składach. Jak się okazuje, pakiet pomocowy obejmuje specjalną „promesę” od rządu w kwocie kilkuset złotych.

Celem rządowego programu, jaki wkrótce się pojawi, jest zapewnienie „stałej ceny węgla osobom o najniższych dochodach”. Cena surowca ma być dużo niższa niż obecna. Ta stanowi dziś nawet dwu krotność tej obowiązującej rok temu.

W odpowiedzi na wysokie ceny surowca rzecznik rządu już na początku czerwca obiecał realne wsparcie. Dziś znamy już trochę szczegółów rządowego wsparcia.

wzrost ceny węgiel
fot. pixabay

Kto może liczyć na rządową pomoc?

W związku z wysokimi cenami węgla i spekulacjami na składach przewidziano dla objętych wsparciem Polaków specjalną „promesę”. Wyniesie ona 900 złotych i pozwoli na zakup tony węgla w tej cenie. To cena surowca sprowadzanego między innymi z Kolumbii.

Składy węgla sprzedadzą węgiel w niższej cenie osobom objętym pomocą, dlatego potem otrzymają od rządu rekompensatę na pokrycie różnicy cen zakupu i sprzedaży. Kto może liczyć na wsparcie?

Według publikacji „Faktu” taka pomoc obejmie Polaków o najniższych dochodach oraz samotnych, pod warunkiem, że ogrzewają domy węglem. To liczna grupa potrzebujących, która uwzględnia m.in. osoby starsze, których dochody nie pozwalają obecnie na zakup paliwa do ogrzewania domu.

Węgiel na potrzeby gospodarstw domowych jest bardzo poszukiwany. Zakup tańszego surowca cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, o czym świadczy prawdziwe oblężenie, jakiego doświadcza e-sklep PGG.

Węgiel w nowej niższej cenie i według nowych zasad. Koniec z wysokimi marżami pośredników

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News