Wybuch opony w ciężarowym dieslu, zmiótł busa z autostrady. Kierowca TIR-a walczył do końca i mistrzowsko go wyprowadził [WIDEO]

Wybuch opony w ciężarowym dieslu, zmiótł busa z autostrady. Kierowca TIR-a walczył do końca i mistrzowsko go wyprowadził [WIDEO]

kierowca opwanował TIRa po wybuchu opony

Podaj dalej

Stan ogumienia jest nie mniej ważny, niż wymiana oleju w samochodzie. Wybuch opony może się źle skończyć, o czym przekonał się kierowca ciężarowego diesla. To nie pierwszy przypadek gdy jedynie szczęście i umiejętności  sprawiaja, że  finalnie nie dochodzi do tragedii.

Wybuch opony w ciężarowym dieslu pędzącym po autostradzie, to był przepis na katastrofę

Dramatyczne sceny rozegrały się na autostradzie A1, w kierunku południowym, przed zjazdem w gminie Mszana. Mogłoby to wyglądać dużo gorzej, gdyby nie umiejętności kierowcy TIR-a. To jak z zimną krwią podszedł do zadania i  zapanował nad ciężarówką, zasługuje na uznanie. Gdyby nie szybka interwencja, bus na sąsiednim pasie znalazłby się w tragicznej sytuacji.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Nie wiadomo jaka była przyczyna wybuchu opony, ale stwierdzenie, że oszczędności na oponach zawsze się tak kończą jest prawdziwe. W tym wypadku mogłaby to być  opona, która ma już za sobą czasy swojej  świetności.

Fakty są takie, że niektórzy  przedsiębiorcy mają  gdzieś bezpieczeństwo innych uczestników ruchu,  bo sami nie jeżdżą w ciężarówkach tylko zatrudniony przez nich kierowca. Oszczędzanie w kwestii opon jest jedynie pozorne, bo w chwili tragedii na skutek której doszło przez zaniedbania, na szali ląduje czasem ludzkie życie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News