Wszyscy kierowcy parkujący w ten sposób muszą na to uważać. Blokada to nic jest na nich nowy, znacznie gorszy sposób

Parkowanie na trawnikach, na chodnikach, czy bez opłacenia biletu, to coś, co kierowcy robią codziennie. Teraz, zanim to znowu zrobią, powinni się dobrze zastanowić. Uruchomiono bowiem nowy program radzenia sobie z tym problemem. Blokada na kole to nic, w porównaniu do tego nowego urządzenia.

kary dla kierowcow za brak oc
Podaj dalej

Kierowcy mogą się zdziwić, gdy przyjdzie im szukać swojego samochodu

Parkowanie w zatłoczonych miastach stanowi spory problem, dlatego kierowcy radzą sobie, jak mogą. Nie zawsze w uczciwy i zgodny z prawem sposób. Jest wiele sytuacji, gdy źle zaparkowane samochody utrudniają przejazd lub pozbawiają miasta wpływów do budżetu. Nic dziwnego, że na walkę z takimi kierowcami sięga się po nowe środki.

Teraz istnieje spore ryzyko przejęcia takich samochodów przez wyrafinowane roboty. Są zdalnie sterowane i zaprogramowane na walkę z brakiem respektowania przepisów drogowych. Pierwsze z nich już działają, między innymi w centrach handlowych. Są w stanie podnieść z ziemi samochód o rozmiarach i wadze i gabarytach SUV’a od Volvo. Co jasno widać na nagraniu. Gdzie takie można spotkać?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Business Blurb™ (@businessblurb)

Robot zwany Eastract to własność firmy holowniczej z Wielkiej Brytanii

Na ryzyko usunięcia z parkingu bądź nielegalnego miejsca postoju narażeni są kierowcy w Wielkiej Brytanii. Tam roboty należące do firmy holowniczej Recovery North West (RNW) już działają. Takie akcje sfilmowano, a nagrania zamieszczono w mediach społecznościowych. Widać na nich jak roboty podnoszą i usuwają pojazdy, które zaparkowano nielegalnie lub ich właściciel nie posiadał ważnego biletu.

Maszyny  rozmieszczono w ramach nowego programu mającego na celu powstrzymanie kierowców łamiących prawo. Oszałamiający klip nakręcony przez użytkownika TikTok @heidijaervi pokazuje bota podnoszącego SUV-a Volvo z ziemi. Pojazd jest przymocowany z przodu, zanim droid wykona obrót o 180 stopni i odjedzie. Oprócz poruszania się po ulicach Liverpoolu, urządzenie  zauważono na wielopoziomowych parkingach, ponieważ może łatwo usuwać pojazdy w ciasnych miejscach.

Tim Alcock, rzecznik LeaseCar.UK, wyjaśnił: „Wdrożenie robotów w całym kraju ma na celu rozwiązanie problemu z parkowaniem. Powinno skłonić nieuczciwych kierowców do zastanowienia się dwa razy, zanim zaparkują nielegalnie na miejscach dla niepełnosprawnych lub porzucą swoje samochody i przekroczą czas ich parkowania. Roboty mogą przenosić ogromne ciężary i manewrować w ciasnych przestrzeniach, dzięki czemu doskonale radzą sobie z uciążliwymi kierowcami”.

Firma holująca pojazdy jest zachwycona takim zakupem. Roboty pracują pełną parą, siedem dni w tygodniu. „Może dosłownie iść wszędzie. Uwielbiamy to i jest to ogromna zaleta dla naszej firmy”– powiedział Terry Gallimore, dyrektor Recovery North West, dla The Times.

Szefowie firmy twierdzą, że maszyna powoduje minimalne uszkodzenia pojazdów, które przenosi, w porównaniu do bardziej tradycyjnych koncepcji holowania. Dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas parkowania. Zwłaszcza na parkingach wielopoziomowych i podczas podróżowania na północny zachód Liverpoolu, gdzie system jest obecnie testowany. Powinni się także spodziewać, że takie rozwiązanie pojawi się w całej Wielkiej Brytanii. NIE PRZEGAP: Ponad 460 000 zł – taką fakturę dostał za naprawę 7- letniego Hyundai’a. Taki samochód to kosztowna innowacja

Ponad 460 000 zł – taką fakturę dostał za naprawę 7- letniego Hyundai’a. Taki samochód to kosztowna innowacja

 

Przeczytaj również