Właściciel Tesli Model Y walczy z jazdą po śniegu. Te opony gwarantują tryb swobodnego spadania [WIDEO]

Właściciel Tesli Model Y walczy z jazdą po śniegu. Te opony gwarantują tryb swobodnego spadania [WIDEO]

tesla model y na śniegu

Podaj dalej

Właściciel elektrycznej Tesli Model Y podzielił się nagraniem, na którym uwiecznił, jak samochód radzi sobie podczas jazdy na śniegu. Wszystko szło całkiem dobrze, dopóki nie znalazł się na stromym zjeździe.

Kłopoty kierowcy Tesli zaczęły się na stromym zboczu, potem było jeszcze gorzej

Właściciel Tesli Model Y podzielił się swoimi wrażeniami w zimowym nagraniu z jazdy elektrykiem. Jak widać, śniegu nie brakowało, a Tesla stawia czoło sporym zaspom, pokonując je na 19’calowych felgach z całorocznymi oponami.

Zima to dla wielu kierowców sprawdzian umiejętności za kierownicą, bo te się przydają oprócz zimowych opon w samochodzie. Zakładając, że Tesla na nagraniu dysponuje napędem na wszystkie koła z jazdą, teoretycznie nie powinno być problemu.

Jak widać, początkowo jazda po śniegu była łatwa, a kłopoty zaczęły się na stromym zboczu, które zapowiada napis na nagraniu- „Nie mamy pojęcia, co nadchodzi”.

Kierowca Tesli na całorocznych oponach

Tesla kontra śnieżne wzgórze. Co poszło nie tak?

Di Vlog na ośnieżonym zjeździe pokazał, jak jego samochód zaczyna się ślizgać i trzeba go zatrzymać na boku. To, że kierowca wycofuje się z podjazdu i chce wjechać w górę, było dobrym posunięciem, ale zamiast tego Tesla zsuwa się bokiem.

W pewnym momencie elektryk skręca i zjeżdża przed siebie, a kierowca nie ma możliwości zatrzymania samochodu. Ten przerażający moment przypomina tryb „swobodnego spadania”. Kierowca trąbi, by ostrzec kierowców na dole, bo już wie, że nie zatrzyma się przed znakiem stop.

Na szczęście udaje się uniknąć zderzenia z innym samochodem, przynajmniej do momentu, na którym kończy się nagranie. O ile nie różni się ono od innych nakręconych zimą, warto sobie zadać pytanie, czy całoroczne opony do Tesli to dobre rozwiązanie?

poślizg Tesli na śniegu

Tesla Model Y z oponami całorocznymi OEM nie radzi sobie najlepiej

Z praktycznego punktu widzenia, aby uniknąć takiego poślizgu najlepiej byłoby wybrać opony zimowe, a nie całoroczne. W ekstremalnych warunkach kierowcy mogą skorzystać z opon z kocami, które gwarantują przyczepność, gdy nawierzchnia ma dużą ilość lodu lub śniegu.

Opony całoroczne nie wszędzie się sprawdzą a wtedy nie trudno o dramat. Prawda jest taka, że ​​użytkowane przez cały rok wydłużają drogę hamowania na oblodzonych nawierzchniach, a wtedy łatwo utracić przyczepność nawet w głębokim śniegu.

Tę tezę potwierdza nagranie właściciela Tesli Model Y i nagranie YouTubera Bryana bkk. Prowadzi on swoją Teslę Model Y Performance z całorocznymi oponami Continental w rejonie Seattle, które nawiedził śnieg. Ma problemy z podjazdem pod górę, który wymaga nieco przyspieszenia. Warto przemyśleć zmianę opon, by czuć się bezpiecznym zimą.

Opony zimowe i nowy trend na rynku. Niektórzy kierowcy muszą je wybierać zupełnie inaczej

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News