Właściciel Audi poszedł na całość. Za swój występ otrzymał rekordowe 16 000 zł mandatu

Właściciel Audi poszedł na całość. Za swój występ otrzymał rekordowe 16 000 zł mandatu

policja rząd mandat

Podaj dalej

Pomimo, że już od jakiegoś czasu obowiązuje nowy surowy taryfikator, a kierowcy mogą się spodziewać wysokiego mandatu nawet za drobne wykroczenia nadal są chętni do bicia rekordów. Z jednym z nich mieli do czynienia w czwartek funkcjonariusze policji ze Słupska.

Ucieczka Audi skończyła się wystawieniem mandatu na kwotę 16 000 zł

Zaostrzenie przepisów kodeksu drogowego pod groźbą wysokiego mandatu miało zniechęcić kierowców do brawury i nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Kwoty, które potrafią poważnie nadszarpnąć budżet kierowcy nie są dla wszystkich wystarczająco motywujące. Prawdziwi kamikadze wciąż istnieją i mają się dobrze. Na jednego z nich trafili w czwartek funkcjonariusze ze Słupskiej policji.

Patrol policjantów kryminalnych zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie kierowcy Audi, który na widok radiowozu zaczął nietypowo manewrować samochodem. Próba zatrzymania kierującego zakończyła się fiaskiem, bo postanowił czym prędzej uciekać. Uszkodzenie samochodu na progu zwalniającym nie stanowiło przeszkód, by ucieczkę kontynuować- tym razem pieszo. Niestety w tym przypadku sprawniejsi okazali się funkcjonariusze.

policja rekordowa kwota mandatu
fot. KMP Słupsk

Desperacja kierowcy aby nie dać się złapać miała pokaźnych rozmiarów uzasadnienie

Kierujący Audi po wezwaniu na miejsce patrolu policji został poddany badaniom na obecność alkoholu we krwi i narkotyków. Wyniki potwierdziły obecność amfetaminy.

Dalsze czynności funkcjonariuszy ujawniły, że 36-latek ze Słupska ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Audi jakim się poruszał nie posiadało ani ważnych badań technicznych ani aktualnej polisy OC. Ze względu na tragiczny stan techniczny nie miałoby szans na dopuszczenie do ruchu.

Funkcjonariusze policji po uwzględnieniu wszystkich przewinień kierowcy, wyliczyli, że według nowego taryfikatora może za nie zapłacić blisko 16 000 zł. Bonusem jest brak polisy OC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przewiduje tu karę w wysokości 6000 zł. O losach mieszkańca Słupska zadecyduje sąd, może się okazać, że trafi za kratki na kilka lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News