Wielu Polaków zapomniało o ważnym wniosku. Pozostało im niewiele czasu, by być do przodu nawet 3000 zł

Wielu Polaków zapomniało o ważnym wniosku. Pozostało im niewiele czasu, by być do przodu nawet 3000 zł

tarcza solidarnosciowa extra oszczednosci dla polaków

Podaj dalej

Miliony Polaków skorzystały z wielu rządowych jednorazowych dodatków, ale nie wszyscy pamiętają o oszczędnościach, jakie mogą zyskać na niższych rachunkach. Te płaci się co miesiąc, więc każda możliwość uzyskania zniżki przynosi w skali roku tysiące złotych oszczędności. Takie pieniądze można wydać inaczej, albo zatkać nimi dziurę w domowym budżecie.

Trzy grupy Polaków mogą jeszcze sporo zyskać na wydatkach

Wśród różnych form wsparcia finansowego dla Polaków, ważne miejsce zajmuje rządowa tarcza solidarnościowa. Dzięki niej każde gospodarstwo domowe zyska w portfelu nawet 2000 zł, a niektórzy sporo więcej. Muszą jednak pamiętać, że często nie obejdzie się bez stosownego wniosku. Trzy grupy Polaków mogą z nim zyskać nawet extra 1000 zł do domowego budżetu.

To dlatego, że rządowe rozwiązanie zakłada zamrożenie cen prądu w 2023 roku na poziomie z 2022 roku. Aby to było możliwe, przepisy dookreśliły limit zużycia prądu, który wynosi 2 MWh rocznie dla większości Polaków. Są jednak przypadki, gdy ten limit jest większy.

Dla gospodarstw domowych z osobami z niepełnosprawnością wynosi 2,6 MWh, a dla rolników i rodzin posiadających Kartę Kartą Dużej Rodziny to 3 MWh. To właśnie te trzy grupy Polaków mogą zyskać aż 3000 zł na inne wydatki niż elektryczność. Muszą jednak pamiętać, że nie stanie się to automatycznie. Konieczny jest odpowiedni wniosek.

promocja dla polakow na energię elektryczną
liczysieenergia.pl

Najpóźniej do 30 czerwca – potem promocji już nie będzie

Polacy znajdujący się w jednej z tych trzech grup, mogą liczyć na większą promocję, jeśli złożą specjalny wniosek u swojego sprzedawcy lub dystrybutora energii. Czas na promocję jest ograniczony i trzeba to zrobić najpóźniej do 30 czerwca br.

Jeśli ich zużycie energii elektrycznej nie przekroczy limitu ustalonego przepisami na poziomie 3 MWh, zapłacą za energię ok. 2,7 zamiast 5,7 tys. zł. W ten sposób zyskają rocznie 3 000 zł na zupełnie inne wydatki. Skąd wziąć wniosek i gdzie go złożyć?

Takie dokumenty i objaśnienia na temat tego, gdzie się z nimi udać bądź wysłać znajdują się na stronach internetowych dostawców energii. Wystarczy wybrać tego, z którym mamy umowę, by uzyskać niezbędne informacje. Jest także opcja wizyty osobistej w dostępnych punktach obsługi klienta.

W obu przypadkach będzie wskazanie numeru punktu poboru energii. Znajduje się on na fakturze wystawionej przez dostawcę energii. Do dokumentów należy załączyć kopie dokumentów uprawniających do zniżki. Będą to odpowiednio kopia Karty Dużej Rodziny, czy numer i kopia decyzji o wymierzeniu podatku rolnego dla gruntów za 2022 rok.

Każda możliwość zaoszczędzenia na wydatkach w dobie drożyzny powinna być wykorzystana. Oszczędności na zużyciu prądu to zawsze 10% mniej na prąd dla wszystkich oszczędzających, które uszczuplą rachunki w przyszłym roku. Na to nie potrzeba żadnego wniosku. To automatyczna premia wynikająca z zapisów tarczy solidarnościowej, dla każdej grupy Polaków. Szczegóły na temat sporych oszczędności w domu znajdziesz TUTAJ.

NIE PRZEGAP

Ważne zmiany w e-sklepie PGG. Węgiel w kilku rodzajach i nowe informacje na temat odbioru

Obowiązkowa opłata 5300 zł – wielu kierowców zapłaci tyle już po 31 lipca 2023 r

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News