Weselną paradę skończyli w pociągu. Policja skonfiskowała samochody i prawa jazdy.

Weselną paradę skończyli w pociągu. Policja skonfiskowała samochody i prawa jazdy.

Parada weselna

Podaj dalej

W niedzielę niemiecka policja zatrzymała kilka samochodów, które rzekomo ścigały się na autostradzie A24 między Hamburgiem a Berlinem.

Parada weselna
fot. Heute

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kilkoma luksusowymi autami, po tym jak zaalarmowali ich naoczni świadkowie. Komunikat mówił o tym, że kilka mercedesów, porsche i BMW zorganizowało nielegalny wyścig .

Zatrzymano ponad 20 osób i skonfiskowano siedem samochodów

Jak się okazało, była to parada weselna czeczeńskiej rodziny. Zgodnie z tradycją krewni chcieli „przeprowadzić” pannę młodą z Hamburga do stolicy Niemiec.

Parada weselna
fot. Heute

Takiego konwoju weselnego to się nie spodziewali

Policja w liczbie 77 funkcjonariuszy i dziewięciu psów policyjnych sprawdziła cały konwój. Wszystkie siedem pojazdów, w tym BMW X6, Porsche Cayenne i różne Mercedesy Klasy E o łącznej wartości 250 000 euro, skonfiskowano, a ponadto zatrzymano wszystkie prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

„To był normalny ślub i jechali po otwartej drodze bez ograniczeń prędkości” – powiedział jeden z mężczyzn, który był na przyjęciu weselnym.

Parada weselna
fot. Heute

Zaczęli od limuzyn, skończyli w pociągu

Wszyscy kierowcy będą odpowiadać w związku z podejrzeniem, o nielegalne wyścigi samochodowe. Ponadto przeciwko rodzinie, może toczyć się śledztwo w sprawie uroczystości weselnej – mówi się, że naruszyło to obowiązujące corona zasady.

Podsumowując, przyjęcie weselne zostało ostatecznie przywiezione na stację kolejową Hennigsdorf, w zorganizowanym w krótkim czasie autobusem. Innymi słowy, jak chcesz się żenić w dobie korona wirusa – kup sobie wygodne buty.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News