Węgiel w nowej niższej cenie i według nowych zasad. Koniec z wysokimi marżami pośredników

Węgiel w nowej niższej cenie i według nowych zasad. Koniec z wysokimi marżami pośredników

węgiel morawiecki cena tona

Podaj dalej

Polacy mają problem, bo węgiel i ekogroszek niezbędne do ogrzewania domów jest skandalicznie drogi. W ostatnich tygodniach marże pośredników wywindowały cenę do niebotycznych rozmiarów. W związku z tym klienci szturmowali sklep PGG, by kupić węgiel bez pośredników dużo taniej. Niestety nie zawsze im się to udawało.

Sprzedają węgiel i ekogroszek trzy razy drożej

PGG chce zrobić porządek z nieuczciwymi praktykami pośredników, którzy sprzedają klientom ekogroszek do ogrzewania domów w koszmarnie wysokich cenach. Podczas gdy zakup ekogroszku bezpośrednio ze sklepu to koszt ok. 1000 zł za tonę, to ten sam zakup na składach to wydatek nawet 3 000 zł.

W obliczu galopującej inflacji i wszechobecnych podwyżek, takie wydatek jest dla wielu Polaków niemożliwym do zrealizowania. W związku z tym PGG zamierza zmienić zasady udostępniania węgla do składów, tak by pośrednicy nie narzucali tak wysokiej wielkiej marży na surowiec.

 ceny węgiel
fot. pixabay

PGG otworzy własne franczyzowe sklepy i ustali cenę za tonę

W związku z tym falą nadużyć, polegającą na zawyżaniu cen surowca PGG zamierza zmienić zasady udostępniania węgla do składów. Sprzedawcy stracą możliwość narzucania wysokich marży.

Powstanie nowa sieć własnych składów, gdzie PGG odgórnie ustali cenę za tonę węgla i ekogroszku, powyżej, której sprzedawcy nie będą mogli ich sprzedać.

System zastąpi sprzedaż do autoryzowanych składów, jak to jest obecnie i co pozwala im sprzedawać produkty PGG z wysoką marżą. Taka sytuacja jest niedopuszczalna i wpędza Polaków w kłopoty finansowe, bo muszą czymś ogrzewać domy i wodę.

nowe ceny węgiel
fot. pixabay

Posypią się gigantyczne kary za mieszany węgiel na składach

Jak pisze wnp.pl, PGG ma zamiar zająć się tym problemem, bo klienci zgłaszają, że węgiel od PGG często miesza się z tym pochodzącym z innych źródeł.

Kary na zachłannych sprzedawców zawyżających ceny są nieuniknione. PGG ustali maksymalną stawkę, za którą mogą sprzedawać węgiel w składzie. W rezultacie wszyscy potrzebujący zakupią węgiel i ekogroszek po dużo niższych cenach niż można to zrobić obecnie. Szkoda, że na reakcję na skandalicznie wysokie ceny na składach, trzeba było nieco poczekać. Prawdopodobnie od sierpnia zacznie działać sieć składów węgla Polskiej Grupy Górniczej, która zastąpi autoryzowanych sprzedawców windujących ceny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News