Węgiel nareszcie w niższych cenach! Sprzedawcy mogą liczyć na rekompensatę ok. 750 zł/t

Węgiel nareszcie w niższych cenach! Sprzedawcy mogą liczyć na rekompensatę ok. 750 zł/t

Węgiel w nizszych cenach rekompensata

Podaj dalej

Rząd wychodzi naprzeciw problemom Polaków i zaproponuje rekompensatę tym pośrednikom, którzy sprzedadzą węgiel w cenie 1000 zł za tonę. Poinformował o tym na łamach rozgłośni Polskiego Radia, pełnomocnik ministra klimatu ds. bezpieczeństwa energetycznego Wojciech Krawczyk.

Węgiel będzie kosztował tyle ile na kopalni?

Polacy w każdy wtorek i piątek usiłują kupić węgiel w cenie producenta, która wynosi obecnie od 700 zł do 1000 zł za tonę. Powód jest jeden- nawet trzykrotnie większa cena surowca do ogrzewania domów na składach.

Problem nareszcie dostrzegli rządzący i nie pozostawiają złudzeń, że cena od 2000 zł do 3000 zł za tonę węgla jest czystą spekulacją. W trosce o gospodarstwa domowe Polaków pełnomocnik ministra klimatu ds. bezpieczeństwa ujawnił, jak rząd zamierza przeciwdziałać temu zjawisku.

Firmy, które sprzedadzą węgiel po ok. 1000 zł za tonę, mogą liczyć na rekompensatę ok. 750 zł/t. Odbiorca końcowy uzyska produkt w cenie akceptowalnej, a sprzedawca będzie mógł realizować zysk– powiedział dziś Wojciech Krawczyk na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

węgiel cena ekogroszek sklep pgg
fot. pixabay

Rekompensata dla sprzedających obniży cenę

Zadośćuczynienie w postaci rekompensaty dla pośredników ma za zadanie obniżyć cenę surowca do poziomu tej, jaka obowiązuje w kopalni.
Te zapisy ustawy pozwolą gospodarstwom domowych obciążonym przez inflację nieco odetchnąć. Dziś, zakup węgla do ogrzewania domu był dla wielu z nich niemożliwy. Kiedy realnie Polacy mogą liczyć na obniżki na składach?

Beneficjentem tej pomocy są gospodarstwa domowe. Mam nadzieję, że to jest kwestia najbliższych tygodni– wyjaśnił zapytany o tę kwestię Wojciech Krawczyk.

Dziś po raz kolejny można próbować kupić tańszy węgiel w e-sklepie PGG. Sesja sprzedażowa rusza od godziny 16:00, ale będzie trwać jedynie do wyczerpania zapasów. Dlatego trzeba się spieszyć z zakupem.

Wyciekły szczegóły rządowego planu. Węgiel po 900 zł za tonę, ale nie dla wszystkich

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News