Ważne zmiany w e-sklepie PGG. Węgiel w kilku rodzajach i nowe informacje na temat odbioru

Krajowy węgiel ceniony przez Polaków i chętnie kupowany w e-sklepie PGG wróci do oferty. Zmieni się także sporo w sieci jego dystrybucji. Grupa PGG ogłosiła właśnie nowy przetarg, który spowoduje, że odbiór węgla i ekogorszku będzie znacznie wygodniejszy dla Polaków. Na początek sporo zyskają mieszkańcy jednego województwa.

węgiel cena ceny opał
Podaj dalej

Ruszają ważne przetargi- miejsc odbioru surowca będzie znacznie więcej niż dotychczas

Klienci PGG oferującego węgiel krajowy w dobrej jakości, będą mogli zakupić produkty z e-sklepu i płacić mniej za transport. Na początek dostęp do dużo większej ilości partnerskich składów uzyskają mieszkańcy województwa śląskiego. To dopiero początek dużych zmian w dostawach krajowego węgla.

„Przetargi dotyczące kolejnych województw będą systematycznie uruchamiane w terminie najbliższych dwóch tygodni” – zapowiedział rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

To dobra wiadomość dla Polaków, którzy chętnie kupują ekogroszek w e-sklepie PGG. Zwłaszcza, że teraz jest on w dobrej niższej cenie. Większa ilość miejsc odbioru zamówionego surowca, to mniejszy wydatek na transport do domu. Docelowo jak informuje rzecznik, składów, na których będzie można węgiel odebrać, będzie dwa razy więcej, niż obecnie.

„Celem zmian jest wzmocnienie obsługi szczególnie tych obszarów kraju, gdzie węgiel jest najbardziej potrzebny i cieszy się największą popularnością wśród odbiorców indywidualnych. Chodzi o to, by wszyscy chętni klienci uzyskali łatwy dostęp do sieci kwalifikowanych dostawców” – wyjaśnia.

Jest jeszcze jedna dobra i ważna wiadomość. W e-sklepie PGG będzie można sprawdzić ceny i godziny otwarcia każdego z autoryzowanych składów.

węgiel sklady-PGG
fot.PGG

Wiadomo, kiedy węgiel luzem wraca do asortymentu e-sklepu

Węgiel luzem obecnie można zakupić jedynie w drodze preferencyjnego rządowego zakupu od gminy. Jednak niedługo to się zmieni. Obecnie w sklepie internetowym od 6 marca można zakupić już nie 3, a 5 ton surowca.

Po zakończeniu programu sprzedaży węgla samorządom, w e-sklepie ponownie pojawi się węgiel luzem, więcej będzie też paczkowanego ekogroszkuzapowiedziało PGG.

Wiadomo, że sprzedaż węgla gminom ma potrwać do końca lipca. Jest jednak szansa, że samorządy sprzedadzą zamówiony węgiel znacznie wcześniej. W niektórych surowiec już odebrano ze składów, a chętnych na taki zakup jest coraz mniej. Część Polaków wycofała swoje wnioski.

Po zakończeniu dystrybucji do samorządów surowiec luzem wróci na półki e-sklepu. PGG zaoferuje wówczas paliwo stałe z polskich kopalni, dobrej jakości i po gwarantowanej cenie producenta Sam sklep również się zmienia. Logowanie jest bezpieczniejsze i niemożliwe dla wszystkich tych, którzy chcieliby zakładać fikcyjne konta.

NIE PRZEGAP

Polacy wycofują wnioski na rządowy węgiel. Tutaj kupują go znacznie taniej

https://wrc.net.pl/mh-dodatek-na-wegiel-bedzie-mozna-z-niego-skorzystac-znacznie-dluzej-niz-dotychczas

Przeczytaj również