Waze otrzymał nową świetną funkcję. Aplikacja prześle kierowcom nowy typ ostrzeżeń

Waze otrzymał nową świetną funkcję. Aplikacja prześle kierowcom nowy typ ostrzeżeń

waze brett jordan pic

Podaj dalej

Waze to aplikacja, która jest w czołówce ulubionych narzędzi kierowców, którzy korzystają z nawigacji. Zdobyła popularność ze względu na silnik crowdsourcingowy, który pozwala na przesyłanie ważnych powiadomień w aplikacji.

Waze umożliwi kierowcom wysyłanie zgłoszeń o powodzi

Jeśli z Waze nie musimy tłumaczyć, skąd się bierze jego popularność i dlaczego warto z niego korzystać. Obecnie aplikacja do nawigacji otrzyma nową ważną funkcję, jaką jest powiadomienie o powodzi.

Mówiąc prościej, kierowcy korzystający z Waze otrzymają alert o powodzi, dzięki kierowcom, którzy wyślą zgłoszenie w aplikacji i zaznaczą lokalizację na mapie nawigacji. Obecnie firma pracuje nad tym, aby wszystko działało w możliwie prosty sposób.

Wszystko dzięki partnerstwu między firmą należącą do Google, organizacją RISE i FloodMapp.
Programiści tych firm współpracowali razem nad zaawansowaną implementacją. Dzięki temu aplikacja pozwala na wysyłanie ostrzeżeń o powodziach użytkownikom Waze, bez potrzeby wcześniejszego zgłaszania.

Waze pokazuje ceny paliwa google maps
foto: picjumbo

Nowa funkcja na początek trafi do wybranych kierowców

FloodMapp opracował system prognozowania, który analizuje na bieżąco dane dotyczące pływów, rzek i opadów deszczu. To pozwoli dokładnie oszacować, gdzie może wystąpić powódź. Dzięki współpracy firm wszystkie przetworzone dane automatycznie wyświetlają się w sieci drogowej. W dalszej kolejności trafiają do Waze, gdzie wygenerują się alerty dla pobliskich kierowców.

Aplikacja służąca do nawigacji wyświetli powiadomienia wizualne i dźwiękowe ostrzegające o powodziach. Użytkownicy, aby udoskonalić model prognozy, powinni potwierdzić powódź, jeśli rzeczywiście ma miejsce. To pozwoli zweryfikować czy wszystko działa prawidłowo.

Gdyby tak się stało aplikacja zmieni trasę i będzie się starać trzymać kierowców z dala od niebezpiecznych miejsc.
Ta nowa funkcja wystartuje w Norfolk w stanie Wirginia (USA), ale jeśli wszystko zadziała jak trzeba, z czasem może trafić do większej liczby regionów i użytkowników.

W międzyczasie, jeśli używasz Waze i napotkasz na zagrożenie na drodze, nie zapomnij tego zgłosić. W ten sposób pomagasz innym kierowcom.

Waze z nową aktualizacją otrzyma wizualny dodatek. Kierowcy od dawna o nim marzyli

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News