W życiu Polaków zmieni się wszystko. Rząd szykuje im wszystkim nowy dodatek- pojawi się w wakacje

W życiu Polaków zmieni się wszystko. Rząd szykuje im wszystkim nowy dodatek- pojawi się w wakacje

dodatek

Podaj dalej

Już wkrótce nowy dodatek od rządu zmieni życie Polaków. Będzie im znacznie łatwiej w codziennym życiu. Zmiany przepisów pozwolą im czuć się pewnie w każdej sytuacji, zarówno na drodze w samochodzie, jak i w sklepie. To już w najbliższych miesiącach tego roku.

Nowy dodatek pojawi się już w wakacje

W rządowej aplikacji mObywatel, już w najbliższym czasie pojawi się nowy długo oczekiwany dodatek. Da on nowe możliwości Polakom i znacznie ułatwi życie kierowcom. Zupełnie nowa wersja 2.0 otrzyma nowe funkcje i pojawią się w niej nowe dokumenty.

Zwłaszcza jeden z nich bardzo się przyda wszystkim, którzy są pełnoletni lub wkrótce będą. To mDowód. Nowy zupełnie sposób potwierdzania tożsamości. Takie rozwiązanie pozwoli na szybsze załatwienie spraw w urzędzie i w każdej innej sytuacji, gdy dokument trzeba okazywać. Elektroniczna wersja będzie bowiem tak samo ważnym dokumentem, jak klasyczny dokument papierowy.

Oficjalne potwierdzanie tożsamości z pomocą aplikacji będzie możliwe dzięki wprowadzeniu specjalnej ustawy. Rząd obecnie nad nią pracuje.
Jak stwierdza minister cyfryzacji: Nowa wersja aplikacji – mObywatel 2.0. – docelowo to będzie nasz cyfrowy asystent do kontaktu z urzędami. Aplikacja rządowa będzie przypominać, porządkować i informować o korespondencji urzędowej, a także umożliwiać e-płatności urzędowe i posługiwanie się cyfrowymi dokumentami tak, jak tymi tradycyjnymi”

dodatek w aplikacji mObywatel

Oprócz tego Polacy skorzystają z nowych świetnych funkcji aplikacji

Ministerstwo przewiduje także wprowadzenie bardzo ważnej funkcji. W trzecim kwartale Polacy będą mieli możliwość zastrzegania numeru PESEL. Ma to polegać na nałożeniu blokady w nowej wersji aplikacji. To uchroni Polaków m.in. przed kradzieżą danych i zaciąganiem na ich konto pożyczek finansowych.

Jest także miła niespodzianka dla przyszłych kierowców. Nie będą już musieli czekać na dokument, jakim jest prawo jazdy. To dlatego, że zaraz po zdanym egzaminie dostęp do tymczasowego elektronicznego prawa jazdy. To oznacza, że będą mogli kierować samochodem sporo wcześniej.

Wniesienie opłat urzędowych będzie banalnie proste. Polacy już nie będą zmuszeni do opłacania prowizji od wpłat. Nowa wersja aplikacji pozwoli im opłacić podatek od nieruchomości i szereg innych administracyjnych opłat. Wszystko będzie pod kontrolą i w każdej chwili dostępne w aplikacji.

Ministerstwo Cyfryzacji zadbało też o nową bardziej atrakcyjną szatę graficzną i bardziej intuicyjną obsługę w nowej wersji aplikacji.

NIE PRZEGAP

Dodatkowe pieniądze dla Polaków już pewne. Rząd zmienia przepisy- będzie ekstra 300 zł co miesiąc

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News