W tym przypadku dodatek to nowa pralka lub lodówka. Można je dostać za darmo, wystarczy oddać te stare

W tym przypadku dodatek to nowa pralka lub lodówka. Można je dostać za darmo, wystarczy oddać te stare

dodatek do zasiłku nowe agd

Podaj dalej

Nie zawsze dodatek pieniężny daje gwarancję na oszczędności w domu. Jak obliczono, sporą kwotę oszczędności można zyskać na wymianie starego sprzętu AGD. Sporo jest jeszcze w domach tych starych, które pożerają sporo prądu. Nowe są w sklepach, ale nie wszyscy taki zakup mogą sfinansować. Dlatego pojawił się nowy, świetny projekt. Powstał z myślą o tych, którzy są skazania na wyższe rachunki na energię z powodu niskich dochodów.

Można za darmo dostać nowy sprzęt AGD, ale trzeba oddać stary

Przez nowe wyższe ceny energii traci się sporo z budżetu domowego wraz z każdym użyciem domowego sprzętu AGD. Pralka, lodówka czy inne sprzęty w domu potrafią znacząco podnieść rachunki. Dlatego też wiele osób doświadcza braku pieniędzy na życie.

Wymiana starych urządzeń według przeprowadzanych badań może wygenerować ogromne oszczędności. To dlatego, że można zużywać mniej nawet o 750 kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie.

Dlatego pojawił się pomysł na nowy projekt- darmowej wymiany sprzętu AGD. Gdzie teraz można bezpłatnie wymienić stare sprzęty?

dodatek do zasiłku nowa pralka lub lodowka
Pixabay/Peggy und Marco Lachmann-Anke

Taki dodatek wart jest nawet 1400 zł

Gdyby przeliczyć wartość takiego wsparcia, to okazuje się, że taki dodatek mógłby mieć wysokość 1400 zł. Tyle nawet wynoszą oszczędności na prądzie w domu po wymianie sprzętu AGD na nowszy. Można je spożytkować inaczej, na jedzenie, bądź paliwo.  Gdzie Polacy mogą taki sprzęt wymienić i jak to zrobić?

Pozbycie się starych pożeraczy energii w domu jest możliwe w Monachium. Ten świetny pomysł pozwala osobom o niewielkich dochodach zaoszczędzić na rachunkach, a na dodatek pozbyć się problemu. Taki dodatek do zasiłku to nowy projekt dla tych, korzystających z pomocy społecznej.

Akcja w Monachium pod hasłem „Weiße Ware” polega dokładnie na udzieleniu porad na temat zarządzania energią w domach. Następnie po stwierdzeniu, że wymiana jest konieczna, na sfinansowaniu nowego sprzętu AGD. Czy są jakieś warunki poza pobieraniem zasiłku?

Jest ich kilka. Po pierwsze stary oddawany sprzęt musi działać. Ponadto wymiana może odbywa się tylko na zasadzie 1:1. Mówiąc prościej, za oddaną pralkę można zyskać pralkę, a nie telewizor. Maksymalnie można wymienić dwa duże stare sprzęty AGD, ale o konieczności wymiany decyduje doradca działający w ramach tego projektu.

„Oszczędność kosztów jest teraz szczególnie ważna dla gospodarstw domowych o niższych dochodach. Uwzględniamy w ten sposób fakt, że zawarte w standardowych stawkach zryczałtowane opłaty za prąd oraz za zakup nowych urządzeń AGD są nadal zdecydowanie za niskie” – wyjaśnia pełnomocnik Monachium ds. społecznych Dorothee Schiwy, cytowana przez portal PolskiObserwator.

Gdzie należy się wybrać, by skonsultować darmową wymianę pralki, lodówki bądź innego sprzętu? Bezpłatne doradztwo energetyczne prowadzi w tym zakresie Caritas Monachium oraz Bawarskie Centrum Doradztwa Konsumenckiego.

NIE PRZEGAP

Dodatek do pensji w maju. Kto może liczyć na ekstra 2000 zł w portfelu?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News