W lipcu już się tak nie zapłaci w Lidlu i Aldi. Te karty płatnicze nie będą honorowane

W lipcu już się tak nie zapłaci w Lidlu i Aldi. Te karty płatnicze nie będą honorowane

lidl i aldi tylko z tymi płatnosciami

Podaj dalej

Popularne wśród Polaków supermarkety Lidl i Aldi wprowadzają ważne zmiany. Mają one związek z płatnościami. Dobrze o nich wiedzieć już przed wakacjami, by nie stanąć w obliczu braku możliwości uiszczenia opłaty za zakupy. Kto musi się liczyć z takimi utrudnieniami?

Wakacyjne zakupy w Lidlu i Aldi z określonymi kartami albo gotówką

Polacy chętnie korzystają z zakupów w znanych supermarketach Aldi i Lidl w kraju i zagranicą. To tam mogą wydać mniej na zakupy do domu i skorzystać z promocji cenowych. Dlatego dobrze wiedzieć, że od lipca można mieć do czynienia z problemem z płatnościami. To w związku z ważnymi zmianami w systemach płatności w całej Europie.

Konkretnie to oznacza, że od lipca nie będzie możliwości płacenia za zakupy kartami Maestro girocard wydawanymi przez Mastercard w niemieckich marketach obu sieci. To narodowe karty debetowe, które przestaną być honorowane. Ich posiadacze będą musieli płacić gotówką, albo innymi kartami debetowymi.

maestro aldi lidl
www.gobankingrates.com

Karty płatnicze z symbolem Maestro tylko do 2028 roku

Operator kart kredytowych Mastercard całkowicie zlikwiduje system Maestro – w całej Europie. Od 2028 roku przestaną być honorowane, co oznacza zlikwidowanie ponad 400 milionów kart płatniczych.

W tym roku korzystanie z takich kart może być już znacznym utrudnieniem. W Polsce mogą je jeszcze posiadać klienci banku Pekao. Podobnie jak w Niemczech, od 1 lipca 2023 ten system płatności także w Polsce przestanie istnieć. To dlatego te karty trzeba będzie wymienić na inne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News