VW Beetle kiedyś był śmieciem, a dziś to prawdziwe cudo. To wszystko zajęło im tylko 60 dni [WIDEO]

VW Beetle kiedyś był śmieciem, a dziś to prawdziwe cudo. To wszystko zajęło im tylko 60 dni [WIDEO]

VW Bettle odrestaurowany

Podaj dalej

VW Beetle, zwany potocznie Garbusem, był produkowany w różnych miejscach na świecie. W Niemczech, Brazylii, Malezji czy Australii. Niektóre z ponad 21 milionów wyprodukowanych egzemplarzy, do dziś jeździ po ulicach, a niektóre skończyły swój żywot na złomowiskach.

Metamorfoza złomka VW Beetle zajęła im 60 dni

Miliony Volkswagenów Typu 1 czyli tzw. Garbusów, wyprodukowano w najróżniejszych zakątkach świata. W zasadzie nie ma chyba miejsca na świecie, gdzie model nie jest znany.

Niestety nie wszystkie klasyki Volkswagena, spotkały się z należytym traktowaniem, w związku z tym, wiele z nich wylądowało na szrotach. W takiej sytuacji mogą liczyć jedynie na cud, czyli ekipę RESTORED

Lance Bush, właściciel małej rodzinnej firmy Restored, ma w zwyczaju przeszukiwać zarówno Internet, w poszukiwaniu „zardzewiałych reliktów” motoryzacji.  Jeden z nich okazał się absolutnie wyjątkowy.

VW Beetle
YouTube/ Restored

Odrestaurowali  VW Beetle w 60dni i nagrali świetny materiał

Odkryty na złomowisku egzemplarz z 1968 r, doczekał się kompletnej renowacji. Dziś stylem nawiązuje do słynnego filmowego Herbiego.

Jeśli lubisz oglądać motoryzacyjne metamorfozy, ten film jest dla ciebie, bo proces przywracania do życia zniszczonego samochodu trwa 50 minut. Finalnie samochód z motywem Herbie the Love Bug, wygląda jak nowy.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Gdybyś jednak nie miał czasu na oglądanie materiału zza kulis powstawania tego  szczególnie auta, radzimy przeskoczyć do znaku 53:30. Od tego miejsca trwają ostatnie szlify, które finalnie  ustępują miejsca gotowym kształtom.

Kto nie ryzykuje,  ten nie ma. Załoga Restored  ryzykowała sporo, a jeszcze więcej zyskała. Miejmy nadzieję, że będzie świetną inspiracją dla innych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News