Volkswagen pokazał, dlaczego byłbyś głupi, gdybyś dzisiaj wybrał diesla

Volkswagen pokazał, dlaczego byłbyś głupi, gdybyś dzisiaj wybrał diesla

Volkswagen samochod elektryczny audi etron hajduk

Podaj dalej

Volkswagen, największy na świecie producent samochodów spalinowych (biorąc pod uwagę przychody) stworzył grafikę, która porównuje jego ofertę samochodów z silnikami diesla i benzynowymi do elektrycznych. Na przykładzie kilku linii modelowych to właśnie elektryki są najlepszym wyborem biorąc pod uwagę oszczędności.

Volkswagen pokazał, że kupując diesla, dopłacasz 50 %

Grafika z danymi prezentująca przewagę napędu elektrycznego nad silnikami Diesla, zawiera wyniki testów niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Zeitung.

Dziennikarze przeprowadzili szereg testów SUV-ów z silnikami Diesla i elektrycznymi różnych producentów. Wybrał najbliższe odpowiedniki od każdego producenta i zestawił je ze sobą pod względem specyfikacji i całkowitego kosztu eksploatacji.

Volkswagen zebrał te dane i stworzył własną tabelę, skupiając się na modelach własnych marek (VW, Skoda i Audi). We wszystkich przypadkach wersja elektryczna nie tylko startuje od niższej ceny, ale ma znacznie niższe koszty eksploatacji. Wniosek jest jeden, kupując samochód elektryczny, można zaoszczędzić miesięcznie 50%.

Grafika pojawiła się na profilu LinkedIn dyrektora generalnego VW Herberta Diess’a, z dopiskiem „czas się przestawić” na napęd elektryczny:

Rachunek jest prosty, czas na zmiany

Dziennikarze Auto Zeitung wzięli również pod uwagę koszty amortyzacji i utrzymania, które pominięto w tabeli Volkswagena. Ostateczny koszt na kilometr i koszt na miesiąc są jednak identyczne.

Obliczenia będą się różnić w zależności od kraju, ale nie da się ukryć, że już same oszczędności na paliwie są znaczne. Ponadto cena zakupu jest porównywalna do zakupu samochodu z silnikiem Diesla o podobnych parametrach jak jego elektryczny odpowiednik.

Publikacja tabeli przez dyrektora koncernu, którego zyski w ponad 96% pochodzą, ze sprzedaży samochodów spalinowych jest zastanawiająca?

Trzeba pamiętać, że pomimo tego faktu VW obecnie przoduje w inwestycjach w pojazdy elektryczne i planuje wprowadzenie kolejnych modeli zasilanych prądem. Ponadto dyrektor generalny VW, Herbert Diess i CEO Tesli Elon Musk niedawno się spotkali, by omówić możliwość współpracy nad pojazdami elektrycznymi.

Diess ma rację, kiedy mówi, że czas na zmiany, moment, w którym samochód elektryczny jest tańszy od spalinowego, już nadszedł. Ci, którzy już dokonali wyboru, nie są zainteresowani powrotem do diesla. Biorąc pod uwagę osiągi, wydatki na eksploatację i przyjemność prowadzenia, rachunek jest prosty. Czas na zmiany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News