Venom F5 idzie na całość po torze. Prędkość testowa to istny obłęd, będzie rekord świata? [WIDEO]

Venom F5 idzie na całość po torze. Prędkość testowa to istny obłęd, będzie rekord świata? [WIDEO]

Hennessey Venom test na torze

Podaj dalej

Hennessey Performance Engineering, przyspiesza szybkie samochody od 1991r. Pasjonaci motoryzacji testują swój  pasjonujący projekt- Venom F5. Wykorzystują do tego swój tor testowy, ośrodek badawczy i inżynierów.

Hennessey przeprowadza testy stabilności i szokuje osiągami

Jak prezentowaliśmy kilka dni temu, Hennessey testuje swój hipersamochód, bo zanim Venom F5 trafi do szczęśliwców musi być idealny pod każdym względem. W poprzednim udostępnionym wideo firma testowała go na hamowni, a teraz producent pokazał pierwsze testy na torze.

Hipersamochód ma oszałamiającą moc, dlatego ekipa producenta wybrała się w inne miejsce niż rodzimy tor Pennzoil Proving Ground. Wiadomo, że Venom to bardzo drogi i limitowany model więc każda wpadka może zrujnować budowaną latami reputację firmy.

Do testowania samochodu pod względem stabilności i dynamiki przy iście zawrotnych prędkościach Hennessey wybrał szybki pas Johnny Bohmer Proving Grounds na Florydzie. Całkiem słusznie gdy zobaczysz, że już teraz osiągi robią wrażenie.

hennesey venom
Hennesey

 

Venom F5 mknie jak rakieta, ryczy jak odrzutowiec i strzela płomieniami

Kiedy Hennessey przeprowadza testy hipersamochodu, możesz być pewien, że nie zabraknie dobrych dźwięków i widoków. Pędzący Venom F5 ryczy i strzela płomieniami.

W świecie ultra-limitowanych supersportowych samochodów przypomina to narodziny gwiazdy z Teksasu, która ma oferować obłędne 1817 KM. Kiedy obejrzysz wideo zobaczysz, jak po raz pierwszy kierowca odblokowuje w samochodzie „Tryb F5”. Musisz wiedzieć, że to nie jest jeszcze test maksymalnej prędkości.

Po obejrzeniu wideo zastanawiamy się gdzie będzie limit, skoro już teraz Venom mknie z prędkością 412km/h. Kolejna próbka możliwości silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem jest ekscytująca.

Co zaoferuje producent na danie główne? Plotki mówią, że prędkość maksymalna może wynieść nawet 483 km/h. To będzie ostateczna próba pobicia rekordu świata samochodu produkcyjnego. Hennessey idzie na całość.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News