Urzędnicy przypominają. Ta data to ostatni moment, by wykorzystać bon o wartości 2000 zł

Urzędnicy przypominają. Ta data to ostatni moment, by wykorzystać bon o wartości 2000 zł

bon zniżka na prad rachunek dodatek

Podaj dalej

Dodatek finansowy lub zniżkowy bon to najczęściej stosowane sposoby walki z drożyzną w rachunkach i sklepach. Obniżenie wydatków gospodarstw domowych poprzez nowe mechanizmy finansowe rządów w całej Europie pozwalają przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na inne cele. Niektórzy Polacy zyskują więcej środków pomocowych, niektórzy mniej, ale bez wątpienia warto pamiętać o terminach i kryteriach, by wydawać mniej, jeśli nadarzy się taka okazja.

Ten bon można zrealizować jeszcze tylko przez kilka tygodni

Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań finansowych na walkę z inflacją Polacy zyskali szereg dodatków obniżających rachunki w domach i zniżkowy bon. Ten ostatni mogli wydać na rodzinne wakacje, by płacić mniej za dziecko. To jednak niejedyny bon, jaki wielu otrzymało.

Takie wsparcie, na kwotę ponad 2000 zł zyskały gospodarstwa domowe Polaków w Wielkiej Brytanii, by płacić mniejsze rachunki za energię. Bon mogą zrealizować Polacy mieszkający w Anglii, Szkocji czy Walii. Wszyscy, którzy taki bon na 400 funtów otrzymali, powinni pospieszyć się z jego realizacją w lokalnym punkcie doładowania. Zbliża się ważny termin, po jakim nie będzie już możliwe skorzystanie ze zniżki.

bon zniżka na prad rachunek dodatek
fot. freepik

Ostateczna data to 30 czerwca 2023 r.

Urzędnicy przypominają, że w puli wsparcia nadal jest ponad 130 milionów funtów niezrealizowanych bonów. Dlatego wzywają odbiorców energii do podjęcia działań.

„Powiedz przyjaciołom i rodzinie lub komukolwiek korzystającemu z tradycyjnego licznika przedpłatowego, aby wykorzystał swoje bony na 400 funtów GBP na rachunki przed 30 czerwca– apeluje minister ds. konsumentów energii Amanda Solloway.

Klienci mieli zwykle trzy miesiące na zrealizowanie bonów przed ich wygaśnięciem. Teraz, aby otrzymać tańsze doładowanie, muszą zabrać ze sobą do punktu Paypoint, lub na odział Poczty: bon, klucz doładowania lub kartę oraz potwierdzenie adresu zamieszkania.

Ci, którzy takie bony zgubili, mogą zwrócić się do urzędników o wydanie bezpłatnej kopii. Ważne, by zrobili to przed 30 czerwca 2023 r. W przypadku jakichkolwiek problemów i wątpliwości, co do realizacji zniżkowych bonów na energię warto skontaktować się ze swoim dostawcą prądu. NIE PRZEGAP: ZUS wydłuża ważny termin dla Polaków. O nowy dodatek można wnioskować do 5 czerwca

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News