Ulubiony sklep Polaków będzie działał inaczej. Kupią w nim tanio i bez żadnego limitu taki węgiel, jakiego potrzebują

Ulubiony sklep Polaków będzie działał inaczej. Kupią w nim tanio i bez żadnego limitu taki węgiel, jakiego potrzebują

wegiel pabianice kdw

Podaj dalej

Najlepszy węgiel to dla Polaków surowiec dostępny w sklepie Polskiej Grupy Góniczej. Dostępny tam asortyment jest świetny jakościowo i w cenie najlepszej, jaka może być na rynku. Z tego też względu sklep był oblegany przed sezonem grzewczym, gdy ceny sięgnęły pułapu 4000 zł za tonę. Taka sytuacja spowodowała konieczność wprowadzenia limitów i usunięcia częsci asortymentu na rzecz rządowych dostaw węgla do gminy. Teraz jednak sporo się zmieni.

Sklep PGG bez ograniczeń i limitów? Zapowiada się świetnie

Do niedawna sklep Polskiej Grupy Górniczej spzredawał węgiel w nieco ograniczonej formie. Z oferty dostępnej dla Polaków zniknąl surowiec luzem, który chętnie kupowali. To dlatego, że trafiał do gmin w ramach rządowego programu tańszego zakupu opału na zimę.

Od 6 marca 2023 r. w sklepie podniesiono sprzedażowy limit zakupów z 3 do 5 ton surowca rocznie dla jednego klienta. Taka ofera dostępna była dla miałów i ekogroszku. Wszystko wskazuje na to, że limitów juz wkrótce nie będzie, a ceny będą znacznie bardziej atrakcyjne.

O tym, że zmiany w e-sklepie PGG będą poinformował sam Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.

Węgiel luzem z gmin trafi na półki sklepu PGG

Sklep PGG w nowej odsłonie stanie się znów głównym kanałem sprzedaży, a węgiel z gmin zasili jego półki. TO oznazca, że oprócz nowych funkcjonalności można oczekiwać promocji cenowych. W rezultacie można będzie zrobić tanio zakupy na zapas. Jeśli nastąpi zniesienie limitów sprzedażowych to będzie doskonała okazja na zakup surowca luzem.

W związku z trwającym rozwojem sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla PGG, nie trzeba będzie daleko po niego jeździć. To przełoży się na jego ostaeczną cenę uwzględniającą transport do domu.

NIE PRZEGAP

Węgiel do kupienia w ten sposób jeszcze tylko w kwietniu. Od maja zmieni się wszystko

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News