Tragiczny wypadek na S8, to efekt pękniętej opony. TIR dopchnął BMW do bariery, naczepa spłonęła [WIDEO]

Tragiczny wypadek na S8, to efekt pękniętej opony. TIR dopchnął BMW do bariery, naczepa spłonęła [WIDEO]

Podaj dalej

Dziś po południu na trasie S8, w okolicy Powstańców Śląskich w Warszawie, miał miejsce wypadek z udziałem ciężarówki, BMW i dwóch samochodów. Jak informuje policja, skutkiem jest najprawdopodobniej pęknięcie opony. Naczepa przewożąca drewno spłonęła.

Według najnowszych informacji, zginął kierowca tira, cztery inne osoby są ranne. Pożar naczepy spowodował ogromne utrudnienia, w rezultacie trasa S8 w kierunku Poznania została zablokowana. Przejazd z stronę Białegostoku odbywa się po dwóch pasach.

Tir dopchnął BMW do bariery, kierowca ciężarówki nie żyje

Komenda Stołeczna Policji, poinformowała, że wypadek był następstwem pęknięcia opony w samochodzie ciężarowym, który w konsekwencji zderzył się z BMW i dopchnął je do bariery. Następnie  na skutek rozerwania zbiornika paliwa, zapaliła się naczepa, wypełniona drewnianymi elementami konstrukcyjnymi. W rezultacie kabina i naczepa doszczętnie spłonęły.

Uszkodzone bariery spadły na dwa samochody. W rezultacie w wypadku ucierpiały  cztery osoby. Kierowca ciężarówki  zginął na miejscu. Straż pożarna prowadziła długą i żmudną  akcję gaśniczą. Wyciągnęli ładunek z naczepy, by łatwiej go opanować.

foto nadesłane Andrzej

Ogromne utrudnienia na trasie S8

W stronę Poznania utworzył się kilkunastometrowy korek. Nieomal cała jezdnia w stronę  Białegostoku, była zamknięta, ruch odbywał się jednym pasem.

W związku z ogromnym wypadkiem, Policja wyznaczyła objazdy i  skierowała ruch w stronę  alei Prymasa Tysiąclecia.

Wypadek S8
foto nadesłane Andrzej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News