Toyota GR Yaris, to istny pożeracz zakrętów! Na taki film właśnie czekaliśmy

Toyota GR Yaris, to istny pożeracz zakrętów! Na taki film właśnie czekaliśmy

Podaj dalej

Toyota GR Yaris 2020 jest hitem, od momentu kiedy się pojawiła. To co można z nią zrobić sprawi, że opadnie ci szczęka.

Nowy gorący hot-hatch, całkowicie różni się od znanego Ci Yarisa. Na sukces tego projektu składa się wiedza i doświadczenie inżynierów TOYOTA GAZOO Racing oraz Tommi Mäkinen Racing, partnera Toyoty w WRC.

Mały? Ale jaki fascynujący!

Japońskie supermini waży 1280 kg, a stosunek mocy do masy wynosi 4,9 kg na 1 KM. Toyota GR Yaris, to drugi globalny model GR japońskiego producenta.
Według producenta, trzycylindrowy silnik o pojemności 1,6l i mocy 261 KM, rozpędza Yarisa do setki w czasie 5,5 sekundy. Współpracuje on z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach.

Toyota Yaris GR
źródło:YouTube

Wyścigowe DNA daje o sobie znać w zakrętach

Ten napęd jest genialny, jeżeli lubisz doświadczać sportowych emocji na co dzień. Najgorsze, że po obejrzeniu tego filmu, chcesz tak efektownie jeździć codziennie po bułki. Oczywiście do tego nie zachęcamy, zwłaszcza do tych ewolucji w ruchu miejskim.

Na kanale YouTube ” Corners CZ”, chłopaki poszli na całość. Nie mogliby sobie na to pozwolić gdyby nie fakt, że odcinek tej drogi został zamknięty, w związku z pracami budowlanymi.

Jeżeli uda ci się kiedykolwiek mieć do czynienia z tym hot hatch’em i warunki pozwolą (nie rób tego na drodze publicznej), skorzystasz na przykład z toru wyścigowego, baw się do oporu.

Banan na twarzy gwarantowany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News