To tutaj teraz Polacy chętnie składają wnioski. Mogą dostać tysiące złotych i uniknąć nowego podatku

To tutaj teraz Polacy chętnie składają wnioski. Mogą dostać tysiące złotych i uniknąć nowego podatku

polacy skladaja wnioski o 5 tys zł

Podaj dalej

Zapowiedź nowego podatku, spowodowała, że Polacy chętnie korzystają z nowego rządowego programu. Dotychczas niewielu o nim wiedziało, a szkoda. To dlatego, że nie tylko zyskują dodatkowe pieniądze, ale także zabezpieczają się przez nowymi opłatami. Te są już planowane w drodze nowelizacji obowiązujące już ustawy. O jakim podatku mowa?

Opłaty dotyczą m.in. faktu posiadania niewystarczającej ilości trawy

Nowelizacja obowiązującej ustawy Prawo wodne z 2018 r. zakłada, że należy płacić podatek za nieruchomości pozbawione w 70% powierzchni, warstwy retencyjnej. Podatek od deszczówki doczeka się jednak kolejnej nowelizacji. Ta procedowana od zeszłego roku zakłada, że taki podatek zapłacą nawet gospodarstwa domowe.

Planuje się, by taki podatek dotyczył również właścicieli nieruchomości o powierzchni większej niż 600 m², które zabudowano co najmniej w 50% kostką granitową, asfaltem bądź inną nieprzepuszczająca wody warstwą. Taka zapowiedź powoduje coraz większe zainteresowanie nową dopłatą. Ile wynosi i na co można ją wykorzystać?

Polacy wnioski o dopłaty na wodę

Polacy dostaną nawet 5000 zł na cenną wodę i uniknięcie opłaty podatku

Polacy coraz częściej korzystają z dopłaty oferowanej przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Ten już od 1 lipca 2020 roku oferuje finansowe wsparcie na systemy do zbierania deszczówki. Środki można będzie uzyskać jeszcze tylko do końca czerwca przyszłego roku.

Kwoty, o jakich mowa, to nie więcej niż 80% kosztów instalacji i nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Kto może o nie wnioskować?

Rządowy program skierowano do osób fizycznych, które posiadają lub są współwłaścicielami nieruchomości z budynkiem jednorodzinnym, które chcą zainwestować w systemy do zbierania wody deszczowej. Korzyść jest podwójna. Nie tylko można uniknąć podatku deszczowego lub obniżyć jego wysokość. To także świetny sposób, by poprzez montowanie urządzeń do retencjonowania wody generować oszczędności na wodzie.

Deszczówka nie nadaje się na cele spożywcze, ale wszelkie inne sanitarne już tak. Ma także świetne zastosowanie do podlewania ogródka. Ograniczanie zużycia zasobów z wodociągów jest dla Polski kluczowe. Szczegóły rządowego programu można znaleźć TUTAJ.

NIE PRZEGAP

https://wrc.net.pl/mh-ci-polacy-powinni-sie-spodziewac-kontroli-urzednikow-jesli-zapomnieli-o-nowym-podatku-sporo-zaplaca-i-to-z-odsetkami

Ci Polacy sporo zaoszczędzą od 28 kwietnia. Ominie ich wydatek nawet kilkuset złotych i kary za brak opłat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News