To pewne! Będą nowe dopłaty na węgiel dla Polaków. Takie by wreszcie go sobie kupili

To pewne! Będą nowe dopłaty na węgiel dla Polaków. Takie by wreszcie go sobie kupili

dodatek węglowy węgiel kontrole kontrola urzędnicy ceeb

Podaj dalej

Rząd wprowadził dodatek na węgiel, który wynosi 3 000 zł. Zanim to się stało, surowiec na zimę był znaczniej tańszy. Obecnie taka kwota nie wystarcza już na zakup nawet jednej tony węgla z importu. Taki surowiec bowiem Polacy mieli kupować do domu. Rządzący w sobotę przedstawili jakie, mają obecnie plany.

Będzie nowy dodatek na węgiel- taki by wszyscy mogli go kupić na zimę

O kolejnych dopłatach na węgiel, powiedział w sobotę polski europoseł na antenie radia RMF FM. Mają one stanowić realną pomoc w kwestii zakupu i ceny poszukiwanego surowca.

Mogę potwierdzić, że będą kolejne dopłaty do węgla po to, żeby obniżyć jego cenę w taki sposób, żeby Polacy decydowali się go kupić. Chcemy realnie pomóc Polakom przejść przez ten trudny okres zimowy- powiedział w sobotę europoseł, Joachim Brudziński.

Zapytany o konkrety i rodzaj dopłat, nie ujawnił szczegółów, tylko powołał się na premiera, który jak pisaliśmy kilka dni temu również o dodatkowym wsparciu wspominał.

węgiel nowy dodatek węglowy
Pixabay

Polacy mają już szereg dopłat i ograniczenie wzrostu cen ciepła

Rządzący wprowadzili dodatek nie tylko na węgiel, ale i na drewno, pellet LPG i olej opałowy. Ograniczono również w drodze nowych przepisów wzrost cen ciepła sieciowego. Zapłacą jedynie do 42% więcej,  niż dotychczas.

Wnioski o dodatek na węgiel można składać do 30 listopada. Na dodatkowe 3 000 zł do domowego budżetu mogą liczyć ci, którzy korzystają m.in. z kotłów, kominków, pieców czy kuchni zasilanych węglem.

Dodatku nie może zająć komornik ani nie podlega on opodatkowaniu. Warunkiem otrzymania wsparcia jest złożona deklaracja CEEB.

NIE PRZEGAP

To świetna alternatywna dla drogiego węgla. Daje tyle samo ciepła, a jest 3 razy tańsza

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News