To ostatni dzień na taki wniosek. Jutro Polacy stracą szansę na ekstra dodatek 1200 zł

To ostatni dzień na taki wniosek. Jutro Polacy stracą szansę na ekstra dodatek 1200 zł

bon turystyczny wsparcie dodatek świadczenie pieniądze

Podaj dalej

Dziś mija ostateczny termin na to, by w uzyskać finansowy dodatek od ZUS. Wnioski o jego uzyskanie w pierwotnej wersji trzeba było go złożyć do 1 czerwca br. W związku z tym, że pojawiły się problemy techniczne z programem Płatnik i interpretacją przepisów termin ten przedłużono- do dzisiaj. Kto nie dokonał tej formalności, a powinien, dziś ma ostatnią szansę na pieniądze z urzędu.

Nowy dodatek na skutek przepisów dla przedsiębiorców

Dziś ZUS po raz ostatni przyjmie wnioski o dodatek finansowy z rozliczenia składek zdrowotnych. Do wzięcia jest średnio kwota 1255 zł, ale wiadomo, że rekordzista odzyska blisko 200 000 zł. Taki wniosek dostępny jest na platformie instytucji ZUS PUE. Dane, jakie w nim się znajdują, to liczby z rocznego rozliczenia DRA/RCA za kwiecień 2023. Ci, którzy wywiązali się z nowego obowiązku złożenia do 22 maja rocznego rozliczenia składki, dziś nie muszą wiele robić.

Taki wniosek wygenerowany przez ZUS znajduje się na profilu płatnika na PUE ZUS – to RZS-R.  Znajduje się on w zakładce „Moje dane”, w sekcji „Wnioski o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne”. Wszystko, co trzeba dziś zrobić to go sprawdzić i wysłać do instytucji.
Co ważne – nie wolno także zapominać o potwierdzeniu numeru konta, jakie posiadamy.

zus dodatek 1 stycznia 2024
ZUS/ Twitter

Czy wszyscy takie dodatkowe pieniądze uzyskają?

Nadpłatę otrzyma każdy, kto na podstawie przychodów lub dochodów osiągniętych w zeszłym roku zapłacił odpowiednio więcej. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności przedsiębiorcy musieli wysłać ZUS DRA (jeżeli prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą) lub w ZUS RCA (jeżeli opłacał składki za pracowników, czy zleceniobiorców).

Dodatek finansowy dla tych, którzy uzyskali nadpłatę składki w ZUS, trafi na wskazany na koncie płatnika rachunek bankowy. To najpóźniej  do dnia 3 sierpnia. Nie przewidziano wypłaty pieniędzy w formie gotówki. Czytaj także: Dodatek na dziecko 2024. W lutym rodzice dostaną nawet 1900 zł- ale tylko z tym wnioskiem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News