To nie żart! ta stara Honda Civic kosztuje pół miliona złotych. Powód jest jeden [WIDEO]

To nie żart! ta stara Honda Civic kosztuje pół miliona złotych. Powód jest jeden [WIDEO]

Honda Civic Mugen RR

Podaj dalej

Honda Civic VIII generacji zadebiutowała w 2005 roku, a najszybszym w gamie była odmiana Type R, która na starym kontynencie występowała z 3-drzwiowym nadwoziem i wolnossącym silnikiem 2.0 o mocy 201 KM. W Japonii, Civic Type R występował także jako sedan, a jego jednostkę napędową wzmocniono do 225 KM. Czy kilkunastolenia Honda Civic, może kosztować prawie pół miliona złotych? Owszem, ale tylko pod jednym warunkiem.

Honda Civic Mugen RR to najbardziej poszukiwany model

Jeśli chodzi o hardcorowe Hondy, Civic Type R nie jest najbardziej odjechanym modelem. Mugen RR, bo o nim mowa jest nadal najlepszym z najlepszych.

W 2007 roku, firma tuningowa Mugen, której właścielem był syn założyciela Hondy, wypuściła na japoński rynek limitowaną liczbę 300 egzemplarzy tego modelu. Wszystkie miały kolor Milano Red i nadwozie typu sedan, ponadto wszystkie rozeszły się w ciągu 10 minut od wejścia do sprzedaży.

O wyjątkowości tego modelu poza osiągami, świadczy fakt, że jeśli potrzebujesz zapasowego koła lub zderzaka, musisz udowodnić Mugenowi, że posiadasz prawdziwego RR, zanim dostarczą ci części.

Honda Civic Mugen RR
foto: Torque GT

Numer 24 trafił na sprzedaż i kosztuje prawie pół miliona

Mugen RR jesn najbardziej hardcorową Hondą i świadectwem tego, co można osiągnąć dzięki platformie FWD.
Numer 24 z 300, wystawiony na sprzedaż przez Torque GT , w dużej mierze spędził czas w magazynie. Od momentu importu do Wielkiej Brytanii pokonał zaledwie 440 kilometry a stan licznika wynosi 52 956 km.

Ten wyjątkowy samochód jest lżejszy i mocniejszy od oryginalnego Civica Type R. Mugen RR posiada m.in. aluminiową pokrywę silnika, a wolnossący silnik generuje moc 240 KM i 218 Nm. Wyjątkowość tego egzemplarza podkreślają dodatki z włókna węglowego. Znajdziesz je na wlotach na masce, osłonie chłodnicy i tylnym spojlerze.

Honda Civic Mugen RR

Firma Torque GT, wraz z samochodem oferuje w zestawie oryginalny portfel właściciela Mugen RR, podręczniki i japońskie zapisy historii serwisowej.

To rzadka okazja, aby zdobyć jeden z najbardziej poszukiwanych modeli Hondy, jakie kiedykolwiek  powstały. Koszt zakupu tego egzemplarza to 89 990 funtów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News