To najdroższa Dacia na świecie! Tak radykalnie zmodyfikowanego i prestiżowego Dustera jeszcze nie było [WIDEO]

To najdroższa Dacia na świecie! Tak radykalnie zmodyfikowanego i prestiżowego Dustera jeszcze nie było [WIDEO]

najdroższa dacia duster carpoint

Podaj dalej

Dacia Duster to model budżetowej rumuńskiej marki, który cieszy się dużym powodzeniem wśród nabywców nowych samochodów. Wszechstronny SUV, jak mówi o nim producent, doczekał się kilku modyfikacji, ale ta od niemieckiego tunera Carpoint jest naprawdę oszałamiająca.

Dacia Duster Prestige Carpoint Black Edition to najbardziej mroczne wydanie modelu

Budżetowa Dacia oferuje wiele, za niewielkie pieniądze, co stanowi łakomy kąsek dla specjalistów od poprawy wizerunku. Widzieliśmy już wersję poprawioną przez Prior Design z zestawem body kit, z poszerzonymi nadkolami, spojlerem i nakładkami błotników w czarnym kolorze. Koszt poprawek stanowił wówczas 1/5 jej ceny.

Niemiecki tuner Carpoint słynie z innego rodzaju ulepszeń, niemniej efektownych. Matowo czarne wydanie Dustera, to jednocześnie najdroższa Dacia, jaką możesz sobie kupić. Ulepszony limitowany model zyskał nazwę Dacia Duster Prestige Carpoint Black Edition i jest dostępny dla tych, którzy chcieliby mieć mroczne wydanie budżetowego SUV’a.

dacia duster by carpoint wnetrze
fot. Carpoint

Konwersja rodzinnego SUV’a kosztuje „jedyne” 148 000 zł

Firma Carpoint ma na swojej stronie wiele różnych konfiguracji samochodów Dacii, które znacznie odbiegają od grzecznej fabrycznej wersji. Najdroższy Duster dotarł do tunera wiosną i jest jedynym takim egzemplarzem. Wprowadzenie ulepszeń nie pozostało bez wpływu na cenę, która wynosi 31990 euro.

Zmiany obejmują m.in. spojler dachowy, czarne emblematy, zmodyfikowany układ wydechowy i 19- calowe obręcze. Zamiast popularnego brązu, nadwozie nosi złowrogi czarny matowy kolor, co nadaje mu zupełnie nowy charakter. Czy to samo dotyczy jednostki znajdującej się pod maską? Nie wiemy, ale to najlepsza konwersja Dacii, jaką widzieliśmy. Na dowód zamieszczamy poniższe wideo.

Jeśli masz apetyt na coś więcej niż „tylko” znormalizowany samochód, lubisz sport i chcesz się wyróżniać z tłumu? W takim razie pakiet tuningowy Carpoint jest właśnie dla Ciebie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News