To najbardziej ekonomiczne samochody, jakie dziś kupisz. Są hitem sprzedaży przy wysokich cenach paliwa

To najbardziej ekonomiczne samochody, jakie dziś kupisz. Są hitem sprzedaży przy wysokich cenach paliwa

nowe samochody niskie zużycie paliwa

Podaj dalej

Dziś oszczędność paliwa stoi na pierwszym miejscu ze względu na niebotyczne ceny na stacjach benzynowych. Wielu kierowców z tego względu decyduje się na zmianę samochodu. Kryterium numer jeden to rzadkie tankowanie.

To najlepsze samochody w dobie oszczędności paliwa

Ceny paliwa nadal nie zwalniają, dlatego oszczędność jest dziś najważniejszym czynnikiem, który decyduje o zakupie lub zmianie samochodu. Rezygnacja z dotychczasowego samochodu nie jest łatwa, ale oszczędności mogą być ogromne w skali roku. Dlatego podpowiadamy, co dziś można wybrać z czystym sumieniem.

Samochody zaprezentowane poniżej są nowe, a ich wybór opracowało CarGurus, które wzięło pod uwagę auta nowe napędzane przez diesel i benzynę. Wszystkie informacje na temat zużycia paliwa są mierzone według Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedure (WLTP). Najlepsze samochody, które potrzebują niewielkich ilości paliwa, znajdziesz poniżej.

paliwa cena ceny mam dość schreiber euro
Freepik/Patcharin123

Toyota Aygo X 1.0 VVTi

Aygo X od Toyoty nie dość, że prezentuje osobliwy odważny wygląd, to nie potrzebuje dużej ilości paliwa. Samochód napędza silnik benzynowy 1.0 VVT-i o mocy 72 KM i momencie obrotowym 93 Nm. Średnie spalanie wg WLTP, 4,7-5,0 l/100 km.

W przeprowadzonych testach wykazano, że najlepiej czuje się na podmiejskich drogach, gdzie zużycie paliwa osiąga niecałe 5 litrów. Samochód można kupić już za 73900 zł.
toyota aygo niskie zużycie paliwa

Kia Picanto 1.0 wypada świetnie pod względem zużycia paliwa

Niewielka Kia Picanto wygląda świetnie, jest praktyczna i miło zaskakuje niskim zużyciem paliwa. Średnie zużycie benzyny w cyklu mieszanym wynosi 4,8-5,2 l/100 km. To wszystko zawdzięcza 3-cylindrowemu benzyniakowi o mocy 67 KM (96 Nm). Samochód można kupić od ręki już za 67 800 zł.
kia picanto niskie zuzycie paliwa

Mazda2 1,5 90 Skyactiv-G

Mazda2 udowadnia, że ​​jeden z nielicznych samochodów, który udowadnia, że auta benzynowe nie potrzebują małego silnika, by zużywać niewielką ilość paliwa. Ma pod maską 90-konny silnik, który daje radość z jazdy, podczas gdy średnie spalanie wynosi 4,8 l/100 km.
Wybór tego samochodu oznacza szczęście za kółkiem i przy dystrybutorze.

Nowy samochód kupisz w cenie 96 800 zł.

mazda 2 sky active zużycie paliwa

Golf Life 2.0 TDI

Nie ma co ukrywać, że Volkswagen Golf ma jedne z najlepszych diesli pod względem zużycia paliwa. Dobra jakość wykonania samochodu, wytrzymałość i osiągi dają satysfakcję kupującemu.

Silnik o poj. 2 litrów spala średnio 4,21 litra oleju napędowego na 100 km. Wersja Life z manualną 6-biegową skrzynią biegów to wydatek 116 990 zł.

vw golf oszczednosc zużycia paliwa diesel

Skoda Octavia 2.0 TDI – genialna rodzinna propozycja i oszczędność paliwa

Ta Skoda to genialna propozycja dla rodzin. Słabszy turbodiesel nie jest tutaj wadą, ale zaletą. Dopracowana 115-konna jednostka diesla oferuje dobre osiągi i mniejsze zużycie paliwa.

Wyposażona w 6-biegową manualną skrzynię biegów przyspiesza do setki w czasie 10,4 sekundy. Nowa odświeżona Skoda Octavia ma teraz szanse być kolejnym bestsellerem marki, bo średnie zużycie oleju napędowego w tym samochodzie wynosi 4,1-4,5 l/100 km.

Cena zakupu auta w wersji Active to wydatek 106 350 zł.

skoda-octavia-kombi małe zapotrzebowanie na paliwa

Peugeot 208 1.5 BlueHDi

Ten model z gamy Peugeot, oferuje świetne spalanie zarówno jako diesel, jak i benzyna. Peugeot 508 z silnikiem diesla zawiezie cię dalej niż modele konkurencji, a to dlatego, że średnie spalanie kształtuje się na poziomie 4l/100 km.

Za samochód z tym silnikiem producent żąda co najmniej kwoty 82700 zł.

peugeot-208-diesel nie wymaga duzych ilości paliwa

Przebadali, jak kierowcy wybierają nowe samochody. Kryterium numer jeden? Zużycie paliwa

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News