To już prawdziwa plaga. Dostają takie rachunki do skrzynek i są zszokowani kwotami

To już prawdziwa plaga. Dostają takie rachunki do skrzynek i są zszokowani kwotami

wysokie rachunki oszustwo

Podaj dalej

Wysokie rachunki to ostatnie, co w dobie inflacji każdy chciałby dostać. W dobie drożyzny wszystkiego, wszyscy Europejczycy wraz z rządzącymi starają się zrobić wszystko, by były niższe. Oferuje się szereg finansowych dodatków lub obniża podatki. W takiej sytuacji znalezienie w skrzynce na listy wysokiego rachunku za telefon powoduje przyspieszone bicie serca.

Ludzie masowo to dostają do skrzynek- rachunki od 400 do 2300 zł

Po oszustwach na węgiel, na wnuczka i policjanta, oszuści mają nowy sposób na zdobycie sporych kwot- to fałszywe rachunki za telefon. Skala zjawiska znajdywania ich w skrzynkach na listy jest tak duża, że niemiecka prasa pisze o nich, używając określenia „prawdziwa plaga”.

Oszuści działający w Niemczech są bardzo kreatywni, jeśli chodzi o wymyślanie metod na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem oszustwo bazuje na poczuciu wstydu. To dlatego, że rachunki, jakie trafiają do skrzynek, jak donosi portal PolskiObserwator, dotyczą korzystania z erotycznych infolinii.

Konsumenci masowo kontaktują się z Europejskim Centrum Konsumenckim w Niemczech (ECK), gdzie zgłaszają lawinowo wątpliwej wiarygodności rachunki telefoniczne.

oszustwo na rachunki za telefon
Freepik

Na pomysł łatwego zarobku wpadli Czesi?

Jak podaje ECK, w większości przypadków fałszywe rachunki pochodzą z Czech. Trafiają one masowo do skrzynek pocztowych ofiar w nadziei, że ktoś ulegnie presji i pieniądze wpłaci.

Początkowe kwoty sięgają 90 euro, ale wraz z brakiem reakcji pojawiają się ponaglenia. Kwoty wraz z odsetkami potrafią sięgać nawet 500 euro. Dlatego, jeśli zdarzy Ci się otrzymać taką korespondencję, warto sprawdzić jej nadawcę.

Jeśli nazwa firmy brzmi :„Revast”, „Telework” lub „Mediascape”, to jak informuje portal, prawdopodobnie jest to oszustwo. Pomimo rosnących kwot nie wolno wpłacać żadnych pieniędzy. Takie obciążenia nie istnieją, więc nie ma też żadnych odsetek.

NIE PRZEGAP

Dostali to do skrzynek i oniemieli- rachunki nawet na 8000 zł. Tyle niektórzy dopłacą, bo dostali dodatek na węgiel?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News