To jedyny taki na świecie elektryczny supersamochód. Cena jest tak szokująca jak osiągi i wygląd [WIDEO]

To jedyny taki na świecie elektryczny supersamochód. Cena jest tak szokująca jak osiągi i wygląd [WIDEO]

ELEKTRYCZNY SUPER SAMOCHOD

Podaj dalej

Ten oszałamiający wyglądem elektryczny supersamochód to pierwsza Hispano Suiza Carmen Boulogne, jaka trafiła do klienta. Właścicielem tego ponad 1000-konnego elektryka jest znany kolekcjoner Michael Fux.

Za wyjątkowy elektryczny supersamochód zapłacił ponad 7 milionów złotych

Michael Fux niedawno zakupił do swojej kolekcji wyjątkowy elektryczny supersamochód. Pierwsza Hispano Suiza Carmen Boulogne zadebiutowała w tej niestandardowej konfiguracji podczas niedawnego Concours d’Elegance na wyspie Amelia.

To nie pierwszy samochód w garażu właściciela, który ma żywy przyciągający spojrzenia kolor. Karoserię w kolorze Ocean Song Rose, wykonano z włókna węglowego z warstwą Alutex na górze. Pozwala to zobaczyć splot węglowy pod fioletowym odcieniem. Dodatkowym akcentem są subtelne paski wzdłuż boków w kolorze Birkigt White.

Aby dopełnić tej wyjątkowej konfiguracji Carmen Boulogne jeździ na polerowanych aluminiowych kołach. Szczeliny wokół obręczy mają ten sam kolor wykończenia co nadwozie.

Tapicerkę wewnątrz w większości wykonaną w kolorze Birkigt White, uzupełniono o lamówki w kolorze Ocean Song Rose. Ponadto kolor fioletowy znajduje się również na szwach w całej kabinie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michael Fux (@fuxwithmichael)

Ponad tysiąc elektrycznych koni mechanicznych i 2,6 sekundy do setki

Skomplikowana nazwa samochodu nawiązuje do francuskiego miasta, w którym odbywa się Puchar George’a Boillota. Hispano Suiza po raz pierwszy pokazał swój elektryczny model Carmen o mocy 1006 koni mechanicznych w 2019 roku.

Wersja Boulogne z 2020 roku to mocniejszy wariant, dlatego oferuje szaloną moc 1114 KM (831 kW). Rozgrzana osiąga setkę w zaledwie w 2,6 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 290 km/h. Maksymalny zasięg to ponad 400 km (wg normy NEDC).

Super odmiana Boulogne waży 1630 kg, to o 60 kg mniej od podstawowej wersji. Pozwoliły na to komponenty, takie jak elementy zawieszenia, nowe podwozie i dach z włókna węglowego.

Hispano Suiza planuje wyprodukować 19 jednostek standardowej Carmen i 5 kolejnych w specyfikacji Boulogne. Ceny mocniejszego modelu startują od 1,65 miliona euro (1,8 miliona dolarów) według aktualnych kursów wymiany. Czy dostosowanie jej do gustów klienta podnosi cenę? Tego nie wiemy, a firma nie udzieliła informacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News