To będzie hit lata. Cabrio z rabatem ponad 18 000 zł to świetna propozycja dla tych, którym Dacia nie jest potrzebna

To będzie hit lata. Cabrio z rabatem ponad 18 000 zł to świetna propozycja dla tych, którym Dacia nie jest potrzebna

fiat 500 ev cabrio hit wiekszy niz dacia

Podaj dalej

W Polsce i w całej Europie ten model kusi nie tylko cennikiem jak Dacia. Daje perspektywę bardzo taniego podróżowania, oferując niskie koszty użytkowania i niezłe wyposażenie. Na dodatek nadwozie zaprojektowano z gustem, co czyni je przyjemnym dla oka. Wreszcie jest także dostępny w wersji cabrio, co jest rzadkością w polskich konfiguratorach samochodów.

Dacia Spring i Cupra Born mają bardzo mocnego rywala

Fiat 500 Cabrio jest teraz na tyle kusząco wyceniony, że Ci, dla których Dacia Spring, bądź Cupra Born nie są koniecznością, z zainteresowaniem zaglądają w cenniki. To najbardziej kusząca propozycja dla tych, którzy nie potrzebują dużych gabarytów auta i nie lubią wydawać dużo na nowy samochód.

Fiat 500 Cabrio, podobnie jak Cupra mogą pochwalić się bardzo atrakcyjnym designem. To kabriolet jednak jest najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym na europejskich drogach. Oczekuje się, że , dla włoskiej marki stanie się on sprzedażowym hitem i głównym jej atutem w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

Fakt, że samochody nie mają jeszcze tak wielkiego udziału w rynku, jak auta spalinowe nie stanowi żadnej przeszkody. Wszyscy wiemy, że w perspektywie kilku lat to nie spalinówki będą rządzić rynkiem i królować na drogach. Dlaczego już dziś kabriolet Fiata kradnie Dacii sprzedaż?

dacia drozsza od hitu fiata do miasta
Fiat.pl

To bardzo fajne i oszczędne kabrio z rabatem ponad 18 000 zł

Fiat 500 Cabrio w cenie podstawowej to wydatek 153100 zł. W tej cenie dysponuje on mocą 95 KM, ale jest i wersja mocniejsza. Za moc 118 KM w elektrycznym kabriolecie trzeba zapłacić co najmniej 170100 zł. To jednak ceny nieuwzględniające sporego rabatu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program „Mój elektryk”. To oznacza, że polscy kierowcy mogą uzyskać rabat w postaci dotacji. Dla nabywców indywidualnych wynosi ona 18750 zł, a limit ceny samochodu to 225 000 zł. Z Karta Dużej Rodziny można zyskać jeszcze więcej, bo aż 27000 zł bez limitu ceny samochodu. W rezultacie taki zakup plasuje Fiata 500 cabrio znacznie poniżej ceny wszystkich samochodów elektrycznych. Kupujący zaś zyskują bardzo fajny samochód do codziennego użytkowania, który nie potrzebuje grama paliwa i nie wymaga serwisu.

W wersji standardowej elektrycznego kabrioletu Fiata otrzymujemy m.in:
-czujnik deszczu i czujnik zmierzchu,
-autonomiczny system awaryjnego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów,
-elektryczny układ klimatyzacji
-lusterka boczne sterowane elektrycznie,
-port USB z funkcją udostępniania ekranu ze smartfona
-szyby elektryczne One Touch od strony kierowcy i pasażera z przodu,
-tempomat
-światła do jazdy dziennej LED.

Ze względu na swój zasięg, mniejszy niż 200 km i silnik o niewielkiej mocy, jasne jest, że ten model jest przeznaczony prawie wyłącznie do poruszania się w środowisku miejskim lub międzymiastowym. Nie jest zaś stworzony do poruszania się siecią autostrad, która może posiadać niewystarczającą infrastrukturę do częstego ładowania.

Szczegółowe informacje na temat pełnego wyposażenia i cennika znajdziesz tutaj.

NIE PRZEGAP

To prawdziwy as w rękawie cenionej przez Polaków marki. Ma wszystko, co potrzeba, by królować wśród tanich miejskich SUV-ów lepiej od Dacii

Dacia już nie ukryje, że ma problem. Zupełnie inny od Joggera model stanął oficjalnie na ważnym podium

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News