To Audi RS 6 połyka Bugatti Veyron na śniadanie. Przyspieszenie jest szalone

To Audi RS 6 połyka Bugatti Veyron na śniadanie. Przyspieszenie jest szalone

audi rs6 1200 KM

Podaj dalej

Audi RS6 C6 wyposażone w mocarny silnik BiTurbo o pojemności 5 litrów, fabrycznie oferowało moc 580 KM. To wystarczyło mu, by w 2009 roku swobodnie wędrował pomiędzy autami. Bez modyfikacji mógł się rozpędzić do 250 km/h i osiągnąć setkę w czasie 4,5 sekundy. Ten konkretny egzemplarz jeszcze bardziej imponuje.

Poprawione Audi RS6 od HPT nie ma rywali

O takich egzemplarzach, zwykło się mówić, iż są jak prawdziwy wilk w owczej skórze. W czasie, w którym powstał, mógł swobodnie stawać w szranki z supersamochodami. Dziś po modyfikacji przez HPT ( Horse Power Technics) jest mocniejszy niż Bugatti Veyron i sporo tańszy.

Monstrualny silnik V10 BiTurbo ma w rzeczywistości 1181 koni mechanicznych, a czasy przyspieszenia przyprawiają o zawrót głowy. Moment obrotowy dostępny za pośrednictwem prawego pedału trafia do napędu na cztery koła quattro przez 6 biegowy automat.

Bez ingerencji w wewnętrzne elementy, RS 6 sedan potrzebował zaledwie 4,5 sekundy, aby rozpędzić się od zera do 100 km/h. To ważne liczby biorąc pod uwagę, ile waży i jak obszerną przestrzeń bagażową posiada.

audi rs6 1200 KM
YouTube: Car Acceleration TV

Imponujące Audi RS 6 C6 na poniższym nagraniu to egzemplarz zmodyfikowany przez HPT (Horse Power Technics) ze Szwajcarii, a wideo powstało podczas wyścigów drag.

Zawrotne liczby przyspieszenia mówią same za siebie, ponieważ pędzi z prędkością ponad 300 km/h. Osiąga limit, zanim zdołasz wymienić wszystkich jego rywali. Nie wierzysz? Obejrzyj wideo i baw się dobrze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News