Tłumy jak na Black Friday. Kierowcy zbierali gotówkę na autostradzie

Piątkowy poranek na kalifornijskiej autostradzie nr 5 mocno zaskoczył kierowców, którzy szaleli ze szczęścia niczym tłumy na wyprzedażach w Black Friday. Wszystko przez kolizję, do jakiej doszło pomiędzy z udziałem ciężarówki przewożącej wyjątkowy towar.

black friday na autostradzie w usa
Podaj dalej

Deszcz gotówki na autostradzie

W piątek na północnym odcinku międzystanowej autostrady nr 5 w pobliżu Tamarack Ave w Kalifornii (USA), doszło do spektakularnego wypadku.

Jak poinformowało CBS, wypadek dotyczył samochodu pancernego. Krótko po kolizji, drzwi opancerzonej ciężarówki otworzyły się. W rezultacie doszło do sytuacji gdzie znajdujące się wewnątrz worki z gotówką wypadły na zewnątrz i pękły.

To sprawiło, że pieniądze pofrunęły przez autostradę, a nawet dotarły do ​​południowych pasów. Wypadek wyglądał niczym scena z filmu akcji i sparaliżował ruch w obu kierunkach.

black friday na autostradzie w usa
Instagram

Kierowcy ruszyli tłumnie niczym na promocję w Black Friday

Po wypadku w mediach społecznościowych pojawiły się sceny rodem z promocji w Black Friday. Po amerykańskiej autostradzie szalał tłum kierowców zbierających banknoty. Wszędzie widać unieruchomione samochody, których właściciele biegają po jezdni autostrady w pogoni za gotówką.

Posty w mediach społecznościowych pełen są ludzi szalejących w deszczu gotówki, ale California Highway Patrol zwróciło się z apelem, by osob, które zebrały gotówkę, jak najszybciej ją zwróciły.

„Współpracujemy teraz z FBI, to wspólne śledztwo i jeśli zebrałeś jakąkolwiek gotówkę, gorąco sugeruję, abyś natychmiast przekazał ją do biura CHP, ponieważ mamy dowody by podjąć odpowiednie działania wobec ciebie ” powiedział rzecznik CHP w wywiadzie dla CBS.

Incydent sparaliżował ruch na kilka godzin, zanim ponownie go przywrócono. Jak zobaczysz na poniższym filmie, ludzie zbierają gotówkę w drodze szybkiego ruchu. CBS poinformowało, że co najmniej dwie z nich zakuto w kajdanki na miejscu zdarzenia.

Sprawę wypadku opancerzonej ciężarówki przewożącej gotówkę przejęło FBI.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez DEMI BAGBY (@demibagby)

Przeczytaj również