Tesla pobiła swój własny rekord świata! Osiąga 1/4 mili w czasie poniżej 9 sekund [WIDEO]

Tesla Model S Plaid to najszybszy samochód w stajni Elona Muska, ale nie tylko. Jak wiadomo, nie ma żadnej konkurencji wśród produkowanych seryjnie elektrycznych samochodów. Ze spalinowymi też sobie radzi, co mogliśmy oglądać w licznych wyścigach drag race. Jak się okazuje, rekord w sprincie na 1/4 mili został pobity.

Najszybsza Tesla
Podaj dalej

Jaka jest najszybsza Tesla na świecie? Najlżejsza

Dotychczasowy rekord Tesli na 1/4 mili to 9,234 sekundy. Wynik jest imponujący, gdy porównasz wyniki konkurencji. Poprzedni rekord (9.4 sekundy) należał do obłędnego, Bugatti Chiron Sport.

Okazuje się, że Tesla może być jeszcze szybsza, a recepta na to jest wszystkim znana. Działa w myśl zasady- masa wrogiem przyspieszenia. Według doniesień TeslaNorth , nieco rozebrany samochód może bardzo zaskoczyć osiągami. Już bez samych siedzeń pasażerów idzie sporo zaoszczędzić. Nagranie wideo tego przejazdu prezentuje George Dodworth, a za kierownicą Tesli siedzi jego żona Christine.

Najszybsza Tesla

Plaid bije rekord! W biegu na 1/4 mili schodzi poniżej 9 sekund

Tesla Model S Plaid trafiła na tor Maryland International Raceway nieco odchudzona. Wszystkie zabiegi, jakich doświadczyła pozwoliły na uzyskanie czasu 8,994 sekundy przy prędkości 250 km/h.

To pierwszy wynik poniżej 9 sekund, jaki widzieliśmy (w lipcu było to 9,081 sekundy). Mówiąc w skrócie, około ćwierć sekundy- tyle można zyskać na modyfikacji fabrycznego samochodu – to prawdopodobnie skutek zmniejszenia masy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez George Dodworth (@lasergeorge)

Przeczytaj również