Tesla opublikowała spektakularne nagranie. Prezentuje kolejny powód, dla którego warto ją kupić [WIDEO]

Tesla opublikowała spektakularne nagranie. Prezentuje kolejny powód, dla którego warto ją kupić [WIDEO]

Tesla tryb broni biologicznej

Podaj dalej

Tesla oferuje swoim klientom szereg przydatnych funkcji i chociaż słynie z niedociągnięć w procesie produkcji, to wciąż jest numerem jeden wśród elektryków. Raport za IV kwartał 2021 r. właśnie to potwierdził. Na świeżutkim nagraniu, zamieszczonym na YouTube producenta znajdziesz kolejny powód, by chcieć ją kupić.

Tesla demonstruje świetną funkcję. Rywal BMW X3 jej nie ma

Tesla Model Y posiada od zeszłego roku tryb obrony biologicznej i filtr HEPA. Wcześniej wyposażono w nie Model X i Model S. Producent do tej pory  nie pokazywał efektów, jakie daje połączenie tych elementów. Teraz możesz zobaczyć, jak działa system filtracji HEPA (High Efficiency Particulate Air) i tryb obrony biologicznej.

To rozwiązanie znajdziesz w każdej nowej Tesli Model Y, Model S i Model X i nic za nie nie dopłacisz. Do nagrania demonstracyjnego wideo posłużyła Tesla Model Y i BMW X3. Oba samochody umieszczono w gigantycznej dmuchanej bańce i odpalono w niej świece dymne. W Tesli za kierownicą zasiadł pracownik firmy.

collage Tesla tryb broni biologiczne i BMW

Eksperyment wyjaśnia, dlaczego wielu wybiera Teslę

Filtr HEPA i tryb obrony biologicznej działające razem zatrzymują prawie wszystkie ślady zanieczyszczeń i cząstek stałych. Tesla twierdzi, że ma tak świetny system filtracji wewnątrz samochodu, którego nikt nie ma, że warto ją kupić.  Jednocześnie oferuje czyste i świeże powietrze dla pasażerów.

W eksperymencie jasno widać różnicę między zwykłym filtrem działającym w BMW X3, a trybem obrony biologicznej i działającym filtrem HEPA Tesli Model Y. Dla uwiarygodnienia testu, za kierownicą amerykańskiego elektryka posadzono pracownika firmy.

Na nagraniu widać jak czerwony dym atakuje wnętrze BMW X3, podczas gdy pasażer Tesli przebywa w strefie całkowicie wolnej od dymu. Po eksperymencie inżynier systemów termicznych Tesli pokazał, dlaczego tak jest. Masywne filtry z węglem aktywnym Modelu Y i filtry HEPA wyłapały dużo czerwonego pyłu.

Tesla zaczerpnęła inspirację dla swojego filtra HEPA z systemów filtracji, jakie stosuje się w m.in. w szpitalach. Według podanych informacji usuwa 99,97% cząstek zawieszonych w powietrzu, tj. bakterie, pyłki czy dym.

System filtracji działa zawsze, gdy klimatyzacja pobiera powietrze z zewnątrz. Ponadto w ekstremalnych warunkach użytkownicy mogą aktywować tryb obrony biologicznej. Wówczas dochodzi do zwiększenia ciśnienia wewnątrz samochodu, co zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza samochodu.

Być może Tesla zainspiruje innych producentów, bo nie od dziś wiadomo, że wykracza poza standardy branży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News