Tesla Model Y wylądowała w Europie. Wiemy już kto ją dostanie [WIDEO]

Tesla Model Y wylądowała w Europie. Wiemy już kto ją dostanie [WIDEO]

Tesla Model Y

Podaj dalej

Tesla Model Y oficjalnie dotarła do Europy. Jeden z trzech statków dostarczył 1300 sztuk modelu. Elektryk wyprodukowany w Chinach trafi do klientów we wtorek.

Tesla Model Y trafiła do Oslo

Pierwsza dostawa Made-in-China (MIC) Tesli Model Y dotarła do Oslo w Norwegii na pokładzie Glovis Supreme. To jeden z trzech statków, które przewożą Model Y do Europy.

Według Mortena Grove’a, który na bieżąco śledzi statki Tesli, do stolicy Norwegii dostarczono łącznie 1300 egzemplarzy. Według informacji Insideev pierwsze samochody zostaną dostarczone już we wtorek. Nagranie z rozładunku zamieszczone na kanale YouTube Norsk elbilforening robi wrażenie.

Dlaczego Elon Musk postawił na pierwszym miejscu norweskich klientów?

Norwegia jest jednym z rynków, na który producenci często dostarczają setki, a nawet tysiące zupełnie nowych modeli, wyprzedzając inne rynki europejskie. Ten kraj ma świetną i wysoko rozwiniętą infrastrukturę ładowania a energię pozyskuje ze źródeł odnawialnych.

Dwa z trzech statków wysłanych z Szanghaju wyładowały już część swojej floty. Tesla Model Y trafiła również do klientów w Hongkongu. W lipcu Tesla wyeksportowała ogółem około 8210 modeli Y.

Produkcja w Niemczech została opóźniona, w związku z tym Tesla wprowadziła wersje Made-in-China Long Range AWD i Performance.

Elon Musk ma nadzieję, że Giga Berlin rozpocznie produkcję w październiku, ale czy tak się stanie, nie wiadomo. Ponadto istnieją wątpliwości co do wielkości i tego, czy nowe cylindryczne ogniwa typu 4680 w połączeniu ze strukturalnymi akumulatorami są naprawdę gotowe. Jeśli nie, to fabryka wyprodukuje podobną wersję modelu jak fabryka Tesli we Fremont i Giga Shanghai.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News