Tesla Model S Plaid na torze Nürburgring. Elon Musk, chce pobić rekord Green Hell? [WIDEO]

Tesla Model S Plaid na torze Nürburgring. Elon Musk, chce pobić rekord Green Hell? [WIDEO]

Tesla Model S Plaid Elon Musk Nürburgring 2

Podaj dalej

Tesla Model S Plaid, pojawiła się na torze Nürburgring. Media społecznościowe od razu podjęły spekulacje, że Elon Musk być może chce pobić rekord okrążenia na Green Hell.

Co robi Tesla Model S Plaid na Green Hell?

Szpiegowskie zdjęcia, Tesli Model S Plaid na torze Nürburgring, pojawiły się w mediach społecznościowych, w poniedziałek. W tym samym dniu producent, podał informację o wynikach sprzedaży za drugi kwartał.

Zajęło to trochę czasu, ale wydaje się, że w końcu nadszedł moment, aby Tesla spróbowała pobić własny rekord okrążenia na kultowym torze wyścigowym Green Hell.

Jak widać na zdjęciach szpiegowskich, Tesla obecnie testuje swojego flagowego sedana na torze, zarówno z kontrowersyjnym „jarzmem” jak i tradycyjną kierownicą.
Sugeruje to, że być może producent może oceniać, jak niekonwencjonalna kierownica sprawuje się na torze w porównaniu z klasycznym rozwiązaniem.

To bardzo ważny szczegół, biorąc pod uwagę fakt, że Tesla chce wydać opcję „Track Pack” dla modelu S Plaid. Zawodowy kierowca używał już tradycyjnej kierownicy, aby wygrać owocny wyścig przy użyciu flagowego sedana.

Czy Elon Musk chce pobić Teslą, rekord elektrycznego Porsche?

Niewiele wiadomo o tym, w jakim celu Model S Plaid pojawił się na torze wyścigowym. W związku z tym, że samochód nie miał żadnych poważnych modyfikacji, pojawiły się plotki, że Elon Musk może chcieć ustanowić własny rekord okrążenia.

Model S Plaid na Nürburgring wyglądał na seryjny egzemplarz, za wyjątkiem hamulców, zacisków i sportowych opon Michelin Pilot Sport 3.

Randy Pobst, legenda wyścigów, używał zwykłej kierownicy podczas wyścigu na Pikes Peak Hill Climb w Tesli Model S Plaid. Zmodyfikowany przez Unplugged Performance samochód, na początku posiadał jarzmo zamiast kierownicy. To rozwiązanie świetnie się sprawdziło podczas jazd testowych w Laguna Seca. Niestety Pikes Peak, ze swoimi zdradzieckimi klifami i zakrętami, jest bardziej wymagający.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News